В історичному відділі Музею «Дрогобиччина» експонують виставку великодніх писанок

logo


Дух Великодня та творча атмосфера підготовки до величного свята – такий настрій несе виставка великодніхписанок, презентована у відділі історії Музею «Дрогобиччина».

На виставці «Писанковий Великдень» представлено кращі роботи, виконані студентами факультету початкової освіти та мистецтва педуніверситету в рамках вивчення дисципліни «Методика навчання технологічної освітньої галузі у початковій школі».

На виставці представлено майже 250 різнобарвних великодніх писанок, створених студентами власноруч у різноманітних техніках. Кожна писанка має свій оригінальний, авторський стиль тавізерунок. Беручи за основу чотири найвідоміших різновиди традиційного декорування яєць, зокрема такі як власне «писанка», «крашанка», «дряпанка», «крапанка» – студенти під керівництвом своєї духовної і наукової наставниці Руслани Даниляк модифікували та осучаснили кожен різновид писанки, створивши з них власні. Тож на виставці можна оглянути писанки, виготовлені із бісеру, соломи, декоровані у техніці квілінг, оригамі, декупаж, стилізовані стрічкою та вишивкою.

Помилуватись оригінальнимиписанками, виготовленими власноруч студентами Дрогобицького державного педагогічного університету, цими вихідними завітали поважні гості: декан факультету початкової освіти та мистецтва ДДПУ Іван Кутняк, завідувачка кафедри педагогіки Ірина Садова, викладачі, доцентка кафедри педагогіки та методики початкових класів Руслана Даниляк, дрогобичани та чимало студентської молоді.

Модерувала захід старша наукова працівниця відділу історії Марія Головкевич.

За її словами – так історичносклалося, що писанка – знаковий символ України, є однією з найдревніших форм українського народного мистецтва. І саме вона є символом Великодня, вічного життя, воскресіння і відродження. За твердженням етнографів, у писанці закладено генетичний код Української Нації. Тому й не дивно, що радянська антирелігійна пропаганда, яка систематично знищувала українську ідентичність, ледь не згубила цей унікальний різновид духовної спадщини українського народу.

Нині значну роль у справі збереження івідновлення писанкарства відіграють музеї, зокрема, і Музей «Дрогобиччина», церкви, вища школа, а також майстри й умільці, які плекають українські народні традиції.

Доповненням до експозиції писанок стали творчі номери, які присутнім подарували – бандуристка Оксана Роман – викладачка Дрогобицької музичної школи №2 імені Романа Сороки та юна декламаторка поезії Ангеліна Марчишин, учениця Ліцею №1 імені Івана Франка.

Виставка студентських робіт “Писанковий Великдень” триватиме до 30травня.

Читати далі

Monday April 22nd, 2024

Дрогобицький Народний ансамбль танцю «Верховинка» долучився до благодійного концерту в підтримку ЗСУ в Рівне

Monday April 22nd, 2024

В Сокалі відбувся майстер-клас написання писанки для переселенців

Sunday April 21st, 2024

Львів’ян запрошують на лекцію проЧорнобильську катастрофу і мистецтво

Saturday April 20th, 2024

У Новому Роздолі відбувся благодійний фестиваль народної хореографії на підтримку ЗСУ

Friday April 19th, 2024

13 команд працюватимуть над ідеєю відновлення музею Шухевича

Thursday April 18th, 2024

В Червоноградській бібліотеці запрошує на презентацію книги Олени Черніньки “Лемберг. Мамцю, ну не плач”

ThursdayApril 18th, 2024

У Львівському музеї історії релігії експонується виставковий проєкт «Світ очима особливих»

Thursday April 18th, 2024

В Галереї сучасного мистецтва Дрогобича розгорнуто виставку знаного художника Сергія Лаушкіна  

Tuesday April 16th, 2024

У Музеї «Дрогобиччина» учні початкових класів творили Великодні шедеври

Saturday April 13th, 2024

У Дрогобицькійбібліотеці для дітей створюють нову та пізнавальну локацію