В кімнату львівського гуртожитку прийшло 23 запрошення: чи законна реєстрація стількох осіб на 11-ти кв. метрах (Відео)

logo


Гуртожиток-рукавичка у Львові

Львів

26.03.2019 20:22

Окрім того, у цьому гуртожитку виявили зареєстрованих без номера кімнати

23 людини прописаних на 11-ти квадратних метрах у Львові – таке виявили в одному з місцевих гуртожитків. Люди, які проживають там багато років дізналися, що в їхніх оселях зареєстровані особи, яких ніхто ніколи не бачив. На виборчій дільниці розводять руками. Кажуть, запрошення на вибори, розіслали за списками, які отримали від державного реєстру виборців. В ситуації намагалася розібратися Марта Шикула.

Голова профспілки гуртожитку колишнього автозаводу Ольга Дячишин щодня забирає пошту. Жінка показує кілька десятків запрошень на вибори, які надійшли за двома адресами. От тільки ніхто із зазначених тут людей не проживає.

Чоловік, який мешкає в одній з кімнат багато років, отримав 23 запрошення на вибори. Коли почав з’ясовувати чому – дізнався, що тут прописано щонайменше два десятки людей. Сам чоловік голосувати не зможе, адже тут не зареєстрований .

За темою

>
У Харкові виявили квартири, де прописані понад сотні осіб: чи пов’язано це з виборами

У сусідню кімнату гуртожитку надійшло ще 25 іменних запрошень.

“Ці всі запрошення це одна кімната. Кімната закрита, ніхто не має доступу. На 11 кв. метрів має проживати 25 чоловік. Я не знаю як вони помістяться”, – каже голова профспілки гуртожитку Ольга Дячишин.

Про такі випадки знають у дільничній виборчій комісії. Окрім того, у цьому гуртожитку виявили зареєстрованих без номера кімнати.

“У день голосування підставою для видачі протоколу є внесення в поточний список виборців і наявність документів що засвідчує особу. Ми звіримо з паспортом. Якщо ці дані зазначені будуть співпадати з паспортними даними – ми як члени ДВК видамо бюлетень”, – пояснює голова комісії Олег Ревега.  

Натомість, у місцевому відділі реєстру виборців переконують: така кількість прописаних на одній площі не суперечить закону.

“В гуртожитку можуть реєструвати скільки хочеш людей. Так само є військові частини, сухопутна, в яких так само реєструються офіцери. Вони там не живуть на приватних квартирах, але багато людей реєструється”, – коментує начальник відділу держреєстру виборців Франківської райадміністрації Львова Ірина Копильчак.

Явних порушень не бачать і в громадській організації “Опора”. Хоча припускають, що це може бути частиною виборчих махінацій.

“Це може стати виборчою проблемою, якщо виявиться, що людей реєстрували незадовго до дня голосування, або виявиться, що ці люди там зареєстровані з метою свідомо проголосувати що є частиною схеми каруселей або інших технологій які використовують у виборчому процесі”, – пояснює координатор “Опори” Тарас Радь.

Іще одна можлива схема – коли люди масово прописані за однією адресою, голосувати не приходять, а їхні бюлетені можуть бути незаконно використані.

Марта Шикула ,Євген Радіон, Львів,”5 канал”

Відео за темою