В області у понад півтисячі осіб виявили цих паразитів

logo
31560_v_oblasti_u_ponad_pivtisjachi_osib_vijavi.jpeg


За вісім місяців цього року в області у понад півтисячі осіб виявили воші.  Серед тих, у кого виявили педикульоз, 340 дітей, решта 164 — дорослі. Щоправда, найбільш уражені педикульозом діти віком 5 — 9 років — 119 осіб, пише газета “Експрес”. 

“Педикульоз можна підхопити де завгодно: у лазні, басейні, громадському транспорті, магазині, на роботі чи у школі, — розповідає Ірина Сисун, завідувач відділення дезінфектології ДУ обласного лабораторного центру МОЗУ. — При значній завошивленості воші від людини можуть переповзати навіть по підлозі та через різні предмети, на яких можуть жити 2 — 7 діб. На тілі ж людини вони живуть 20 — 45 днів. У середньому на добу одна самка відкладає до 10 яєць (гнид), а за життя — близько 300. З яєць через 3 — 8 днів з’являються личинки, які вже через 3 тижні теж можуть розмножуватися”.

У відділенні дезінфектології радять тим, хто виявляє воші, звертатися до поліклініки. А вже там вирішують чи скеровувати хворого на дезінфекцію, чи прописати протипедикульозні препарати.


А поділитися?Вам має сподобатись...