“Вашою кров’ю мусите загасити вогонь”: моторошна легенда про печери у Страдчі

logo


У селі Страдчі, що на Львівині, є цікаві печери, історія яких незвична і, прямо кажучи, писана кров’ю і попелом. 

Про легенду, пов’язану з цими печерами, розповідають у Фотографіях старого Львова. 

: Історія Пелчинського ставу: улюбленого місця для самогубств давніх львів’ян

Легенда про печери

Легенду про печери у Страдчі вперше опублікували у часописі “Туристика і краєзнавство”, що датується 1925 роком. Колись давно ці печери розташовувалися посеред густого лісу, і в них заганяли тварин. Двоє мисливців, які дуже любили свою справу, якось полювали на рись, і коли вона забігла у печеру, вони влаштувалися перед входом. 

Страшна історія печер на Львівщині

Вони побоялися заходити всередину, тому просто чекали, поки рись вийде, і вже тоді вбили її. З того часу ліс ставав все рідшим – люди зрозуміли, що землі тут придатні для проживання, і почали будувати житла. Але печери ці бачили не тільки кров тварин, але і людську.

Страшна історія печер на Львівщині

Історія з татарами

Під час навали татар місцеві мешканці намагалися врятуватися від них у печерах. Згідно з легендою, у печери вмістилося більше двох тисяч людей. На жаль, хтось з них мав сміливість визирнути з печер, і тоді татари помітили усіх людей, що там ховалися. 

Страшна історія печер на Львівщині

Вони підпалили печеру, вона наповнилася димом, і люди почали горіти заживо. Неподалік від цього місця знаходився монастир, і місцеві монахи вирішили своїми невеликими силами допомогти місцевим. Вони вирушили до печер, і тоді татари сказали: “вашою кровю мусите загасити огонь – і зрубали голови тим, що сповняли обовязок християнських священиків . Їхня смерть була найгарнійшим вінцем їх життя”. 

Більше новин про історію Львова:

У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.
Місто Ходорів на Львівщині завжди славилось своєю мальовничістю та багатолюдністю. У мережі з’явилися світлини столітньої давності.