Ви прийдете, ми під’їдемо. Як пройшла перша зустріч начальника поліції Львівщини з активістами

logo


Начальник поліції Львівщини Василь Віконський, який рівно два тижні перебуває на новій посаді, провів першу зустріч із громадськістю у Львові. Зустріч відбулася в головному управлінні Нацполіції в обідній час п’ятниці, 20 вересня. Прийшли близько трьох десятків представників різних громадських організацій та угруповань. Замість попередньо анонсованої години зібрання тривало цілих дві.

«Послідовники Олекси Добуша»

На розмову до нового очільника обласної поліції цілими групами прийшли представники скандально відомих у Львові організацій: «Рабів до раю не пускають», «Українська спілка учасників АТО», «Соціальний захист населення та учасників АТО» та інших. Завітав екс-нардеп Андрій Антонищак.

Перед початком зустрічі, коли до залу зайшли активісти, наближені до керівника ГО «Рабів до раю не пускають» Івана Спринського, член громадської ради при ЛОДА Олег Чупило кинув їх бік фразу: «Прийшла масовка заангажованих людей». Це не сподобалося Спинському. Розпочалося невелика словесна перепалка та з’ясовування стосунків, у процесі чого Олег Чупило представився «послідовником Левка Лук’яненка», а Спринський «послідовником Олекси Добуша». До слова, саме Олег Чупило радив шукати агентів ФСБ серед активістів на першій зустрічі з громадськістю голови ЛОДА Маркіяна Мальського. Перепалка затихла, коли у зал зайшов начальник поліції Львівщини, полковник Василь Віконський.

Як у Дрогобичі ув’язнені смажили шашлики

Начальник поліції сподівався побачити більше активістів, про що зазначив на початку розмови. Запевнив, що відкритий до спілкування та співпраці: «Я легкодоступний у будь-який час дня і ночі, окрім тих випадків, коли відбуваються наради, колегії, виїзні засідання». Продиктував свій номер мобільного, після чого сказав: «Раб Божий Віконський».

– Ви сказали «раб Божий», ви практикуючий християнин? – кинув репліку Чупило.

– Ні, я віруюча людина.

Серед перших взяв слово представник ЛОО ГО «Вибір» Ігор Стецівка. Він обурився ситуацією у Дрогобицькому відділі поліції. Заявив про викрадення з архіву тамтешньої поліції сотень кримінальних справ та проваджень. Розповів про випадок, коли у 2015 році з камер ізолятора тимчасового тримання за вказівкою начальника дорогобицької поліції випустили затриманих, і вони протягом двох днів смажили шашлики і розпивали спиртні напої. І це все, з його слів, відбувалося при керівникові місцевої поліції Андрію Біласу, який досі на посаді, бо має високих покровителів. Історія про шашлики розсмішила присутніх.

– Затримані смажили шашлики, чи хто? – навіть перепитав Віконський.

Зі свого боку начальник поліції розповів, що перебуваючи у Дрогобичі на нараді після обвалу будинку, побачив на стіні місцевого відділення поліції щось таке, після чого у нього зникло бажання дивитися, як господарює місцевий керівник. На уточнююче запитання, що саме він там побачив, Віконський не відповів.

– Що побачив, те й побачив. Це зіпсувало мені настрій і я вирішив, що поки не буду оглядати це адмінприміщення.

– Може ви побачили фотографію Януковича? – намагалася вгадати активістка Леся Турашвілі.

Знову почувся сміх у залі.

Зустріч начальника поліції Львівщини з активістами (фото поліції)

Кадрові зміни

Говорили й про кадрові зміни. Активісти поцікавилися, якою буде кадрова політика нового керівника. Віконський розповів, що 41-річний заступник начальника поліції у Львівській області-начальник слідчого управління Микола Самарчук йде на пенсію. Натомість цю посаду обійме полковниця поліції Наталія Харченко, яка зараз є заступницею начальника та очолює слідство у поліції Хмельницької області.

Щодо інших заступників із команди попередника – Віконський спостерігає за їх роботою. Вони наразі залишаються на місцях.

В якийсь момент взяв слово екс-нардеп Андрій Антонищак, який заявив, що справді бачив Віконського навесні 2014 року у зоні АТО і порадив активістам «відрізняти один «Беркут» від іншого».

Відтепер керівники львівської поліції ходитимуть на сесії ЛМР

Виступив присутній на зустрічі керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міськради Євген Бойко, який став жертвою представників громадських угруповань навесні 2019 року під час штурму будівлі міської ради. Тоді посадовця госпіталізували з травмою селезінки. Бойко стисло нагадав, що під час цих події було пошкоджене майно громади, посадовцям завдали тілесних ушкоджень, «а особи, які це вчинили, вільно ходять містом і далі провокують на подібні речі». Бойко попросив очільника поліції взяти на особистий контроль відкрите за цими фактами кримінальне провадження, щоб винуватці були покарані. З таким проханням мерія не раз безуспішно зверталася до попереднього керівника поліції Валерія Середи. Віконський пообіцяв розібратися у ситуації.

Виступ посадовця мерії збурив присутніх представників організацій, які, власне, й були учасниками штурму Львівської мерії. Вони відразу активізувалися у звинуваченнях на адресу мера Львова Садового. Зокрема, представник «Української спілки учасників АТО» Олег Дудок обурився, що поліцейські охороняють чиновників від громадян. На це Віконський відповів, що все заради самих же громадян:

– Якщо ви вважаєте, що поліція має вам дати право помилитися і порушити закон – я з вами не згоден. Поліція зобов’язана здійснити превентивні заходи і не допустити цього. Якщо я буду давати вам можливість все виламати і чекати вас на виході… Поліція не може так працювати.

Коли активісти запропонували запросити Віконського на наступне засідання міської ради, він розповів, що вже зобов’язав шістьох керівників відділів поліції Львова ходити на сесії.

– Виявилося, що я це зробив вперше. Працівникам поліції сподобалося бути на сесії. Вони будуть продовжувати туди ходити.

Така звістка обурила представницю ГО «Соціальний захист населення та учасників АТО» Лесю Турашвілі. Вона побідкалася, що поліція має ловити злочинців, а не займати місця активістів у сесійній залі.

Очільник поліції кілька разів застеріг присутніх представників організацій, підкресливши, що поліція реагуватиме на правопорушення щодо органів влади.

– Ви прийдете, ми під’їдемо, – сказав він.

На медосвідчення – до директорки департаменту ЛОДА

Активіст ГО «Закон. Порядок. Достаток» Юрій Черга зачепив питання відсутності у Львові кабінету нарколога для освідчення водіїв, яких ловлять за кермом у стані наркотичного сп’яніння. Повноваження передали звичайним лікарням, які не справляються з цими обов’язками.

Віконський зазначив, що про цю проблему знає, про це йому написав небайдужий у Facebook. Вже підготував звернення до департаменту охорони здоров’я ЛОДА:

– Якщо у медичному департаменті області не почують моє звернення, і в місті не відновиться робота кабінету, як дам поліції вказівку і людей будуть везти у кабінет начальника департаменту і там освідчувати.

Керівник обласної поліції також був здивований тим, що у Львові, окрім патрульних, порушників паркування штрафують ще інспектори з паркування. Пообіцяв ознайомитися і з цим.

Загалом зустріч пройшла у спокійній атмосфері, активісти придивляються до нового очільника обласної поліції, який прибув з іншої області, і не намагаються диктувати свої умови. У соцмережах з цього приводу набув популярності мем Першої приватної мемарні.