Вибори у Львівській області: низька явка, з’їдені бюлетені і невизначеність виборців

logo


У Львівській області на 16 годину явка становила понад 32%. Найактивніше люди голосують у Львові, однак протягом голосування черг не виникає.

Суттєвих порушень, які б вплинули на результат голосування, спостерігачі не зафіксували. Однак є випадки, коли одній людині видали більшу кількість бюлетенів чи видали їх без паспорта.

У 121 виборчому окрузі (Дрогобич) літня людина зіпсувала два бюлетені. Чоловік відмовився голосувати у кабінці і на знак протесту щодо зауваження членів дільничної комісії зім’яв документи.

Скандал на одній із дільниць вчинила 94-річна жінка, яка мала голосувати вдома. Після видачі бюлетенів жінка відмовилася їх кидати в переносну скриньку, вимагаючи кинути у звичайну на дільниці, а згодом почала розривати бюлетені і їх їсти.

Правоохоронці перевіряють понад 10 звернень про порушення виборчого законодавства.

Громадська мережа «Опора» зафіксувала напередодні й у день голосування білборди, плакати, що асоціюються з певними політичними партіями, але без вихідних даних.

Дострокові парламентські вибори
21 липня в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирають за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожному виборцю мають дати два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».