Від четверга у Львові можна оглянути 14 старовинних галицьких плащаниць

logo


Виставку старовинних галицьких плащаниць, а також ікон із зображенням Христових страстей та авторських кованих хрестів художника Олега Боньковського відкриють у четвер, 25 квітня, у львівському храмі свмч Климентія Шептицького.

Від четверга у Львові можна оглянути 14 старовинних галицьких плащаниць

Читайте також

14 плащаниць, віком від 16 століття, у храмі за адресою вул. Кривоноса, 1 можна буде оглянути до Великодня.

Усі виставлені твори — з фондів меморіального Музею Митрополита Андрея Шептицького, а вишукав та зібрав їх засновник музею і настоятель храму, отець-доктор Севастьян Дмитрух.

«Загалом у наших фондах близько 50-и старовинних плащаниць. У храмі всі не помістилися б.
Кожен твір має свою історію. Найстарішу плащаницю, яка розташована на виставці на престолі, я знайшов у селі Путятичі на смітнику. Відреставрував, виявилося, що це 16 століття! Ще одна з плащаниць, датована 1828 роком, — спеціально замовлена у Дрездені. Уявляєте? Наші галичани в село замовляли плащаницю у Дрездені, бо тут кирилицею кругом написано. Ікона Діви Марії, яка тримає на колінах Тіло Христа — 1826 року, пієта, виконана майстрами Риботицької школи. Це — Надсяння, зараз — територія
Польщі, а ікону ми маємо і бережемо», — розповідає отець Севастьян.

Серед творів, які можна буде оглянути на виставці — приватні ікони митрополита Андрея Шептицького та греко-католицьких владик, копії ікон, авторства Андрея Шептицького, які дивом збереглися у підпільних монастирях, а також давні твори європейських митців, які отець роками збирає, купує та привозить до України.

Відкриття виставки відбудеться 25 квітня о 18:00 за адресою м. Львів, вул
Кривоноса 1. Вхід вільний, є можливість добровільної пожертви на розвиток музею.

Анна Герич спеціально для «Бомок»