«Виходить, що власність кожного можна просто видалити», – у справі «будинку в будинку» на Антонича знову кричущі порушення

logo


onlinesurvey 300x199Скандальна справа про подвійну реєстрацію будинку у Львові на Антонича 3, отримала нового забарвлення. Раптово із без будь-яких правових підстав реєстратор просто скасував у реєстрі розділ про право власності на цей триповерховий будинок. Йдеться про реєстрацію, яка була проведена у 2016 році, і щодо якої подана до Мін’юсту заява про вчинення злочину та скарга на скасування цієї реєстрації. Про це Форпосту розповіла Оксана Куманська-Нор, заступниця начальника Головного територіального управління юстиціі у Львівській області з питань державної реєстраціі – начальник Управління державної реєстраціі.

«У 2016 році в листопаді був зареєстрований триповерховий будинок за адресою, де вже було шість квартир. Ми з цього приводу звернулися із рядом скарг та заяв про вчинення злочину та з вимогою скасувати реєстрацію. І от у процесі підготовки до робочої групи щодо запобігання злочинів у сфері державної реєстрації, я випадково виявляю, що ця реєстрація просто зникла із реєстру. Тобто її видалили. Але це абсурд і беззаконня, тому що реєстр – це строга звітність. Ніхто не має права в реєстрі видаляти просто так. Є кримінальна відповідальність, є контроль. Так, можна закрити розділ, якщо об’єкт припинився, поділився. Можна видалити запис, якщо реєстратор при реєстрації допустився технічної помилки.  А тут реєстратор просто видаляє реєстрацію, і як підставу вписує заяву Ірокса, але цієї заяви не відскановує і не подає», – розповідає Оксана Куманська-Нор.

За її словами, у стосунках будівельної компанії «ІРОКС»та реєстратора є багато незрозумілого і дивного. «Що там за співпраця Іроксу із тими реєстраторами – взагалі незрозуміло.  І те, що зараз відбулося із реєстрацією, яку просто видалили – це просто безпардонно. Виходить, що у нас просто можна зайти в реєстр і видалити право власності, бо хтось так захотів», – обурюється юрист.

Водночас, Оксана Куманська-Нор дивується, чому ніхто не зважає на таке беззаконня. «Мені дуже дивно, чому ці справи не доходять до суду. Заява про вчинення злочину була подана ще в лютому. І от вчора під час робочої групи з’ясувалося, що слідчий з лютого ні матеріалів не витребував, ні реєстратора не допитав, нічого не зробив. І коли під час підготовки до робочої групи я подивилась в реєстр, то виявила, що і реєстрація видалена», – зазначає юрист і додає, що цій справі потрібен розголос і контроль, бо в іншому випадку її просто «замнуть».

«Пояснити логіку Ірокса неможливо, тому що він аферист. Він має під контролем кількох посередників, які надають водопостачання, газ, і так далі. ОСББ працювати з посередниками не хоче, бо це дорожче. Тому Ірокс, очевидно, намагається зробити все, щоб керувати у цьому будинку і диктувати свої правила. Бо, для прикладу, є ще одна незаконна реєстрація. «Галичбудмонтаж» зареєстрував право власності на підвали. А всі засновники «Галичбудмонтаж» повністю співпадають із засновниками Ірокса. Тобто якщо зараз заходить Ірокс, Галичбудмонтаж, мешканці ОСББ стають в меншості. І тоді більшість приймає рішення, хто і що постачає», – розмірковує над мотивами компанії «Ірокс» Оксана Куманська-Нор.

Начальниця Управління державної реєстрації наполягає, що ця справа повинна дійти до громадськості і ні в якому разі не можна закривати очі на такі порушення. Бо свавілля у сфері реєстрації є недопустимим. «От треба комусь – реєстратор зайшов у реєстр і видалив якийсь запис. Просто тому, що хтось так захотів. І це може трапитися з будь-ким. Такого не можна допустити», – підсумовує юрист.

Нагадаємо, будівельна компанія «ІРОКС» у 2016 році зареєструвала право власності на житловий будинок за адресою вул. Антонича, 3 у межах вже існуючого будинку, власниками якого є мешканці. Відтак, Головне територіальне управління юстиції з питань державної реєстрації разом з мешканцями будинку на Антонича, 3 подало заяви до Нацполіції та скарги до Міністерства юстиції про незаконну реєстрацію права власності.