Вихованці «Лярш-Ковчегу» та «Джерела» змагались у скандинавській ходьбі у Львові

logo


У парку імені Івана-Павла ІІ на Сихові у Львові провели перші змагання для розумово неповносправної молоді з «nord walking». Учасниками стали підопічні спільноти «Лярш-Ковчег» та навчально-реабілітаційного центру «Джерело». Таким чином організатори заходу – львівський «Інваспорт» хочуть популяризувати рух і серед особливої молоді. Зранку учасники змагань організовано вирушають до лісопарку, на старт. Цього разу відкриватимуть новий для себе спорт – скандинавську ходьбу.

«Це один з таких небагатьох видів спорту, в якому вони можуть брати участь і, в принципі, така, яка є корисною, бо при цьому працюють всі м’язи», – каже виконавчий директор ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова.

Дорогою розім’ялись, а далі майстер-клас зі скандинавської ходьби провела багаторазова призерка міжнародних змагань Оксана Заліско.

«На всіх змаганнях, які проводяться в Європі, в Польщі, в Німеччині, в Чехії завжди стартують і неповносправні. Дуже велику увагу там звертають на таких людей, – каже Оксана Заліско. – Якщо в звичайній ходьби задіяні лише ноги і трошки руки, то тут вже і спина, і плечовий пояс, і руки, і кисті. Навантаження йде на весь організм. Покращується загальний розвиток будь-якої людини, тому «нордична ходьба» дуже корисна».

Новачкам доведеться здолати півтора кілометри. Трасу обрали та промаркували та розчистили заздалегідь. Та учасники навіть і не помітили, як здолали перше коло у 750 метрів. А згодом і решту дистанції.

«Було легко і мені то сподобалось, я б хотів, щоб кожного року відбувалась скандинавська хода», – каже учасник змагань Богдан.

Наразі це перші, по суті, промоційні змагання. Тому переможців і переможених немає. Та організатори певні: тут головне – позитивні емоції учасників.