Виставка в Кракові «розповідає» про досягнення львів’ян

logo
154165_vistavka_v_krakovi_rozpovidae_pro_dosjagn.png


17:00 30 листопада 2017 р.

Будинок банкіра Міхала Стоффа на вулиці Руставелі у Львові, збудований 1906 року за проектом Владислава СадловськогоФото: polradio.pl

На виставці «Львів, 24 червня 1937. Місто, архітектура, модернізм» у Міжнародному центрі культури в Кракові представлено понад 250 експонатів з надбань кількох музеїв – макети львівських пам’яток архітектури й фотографії та обладнання міжвоєнного періоду.

Про це повідомив директор Міжнародного центру культури –  професор Яцек Пурхля, який також розповів: «Експозиція «Львів, 24 червня 1937. Місто, архітектура, модернізм» розповідає про досягнення львівських урбаністів та архітекторів. Ми показуємо львівське середовище, яке в міжвоєнний період відігравало велику роль у масштабі Центральної Європи як кузня артистів, архітекторів, що займалися сучасністю.

«Сьогодні в Польщі неможливо збагнути феномен Ґдині, довоєнних Катовиць без плеяди видатних архітекторів, які сформувалися, здобули освіту у Львівській політехніці, – додав професор Яцек Пурхля. – Вона була кузнею цього мислення. Українці щораз більше доцінюють архітектуру модернізму». 

Про це поінформувало сьогодні, 30 листопада, «Польське радіо», яке також нагадало: «Прем’єра виставки «Львів, 24 червня 1937. Місто, архітектура, модернізм» відбулася в Музеї архітектури у Вроцлаві як захід проекту Європейська столиця культури 2016. На потреби презентації в Кракові її змодифіковано й розширено».


А поділитися?