Виставу «9 коханок кавалера Дорна» привіз до Львова вроцлавський театр з особливими акторами

logo


У межах Міжнародного фестивалю особливих театрів «Шлях» у Львові гастролював театр із Вроцлава «Euforion». Колектив привіз пікантну постановку 16+ «9 коханок кавалера Дорна».

На лікарняному ліжку сидить Дорн, який має гостру потребу у коханні, і з гумором згадує свої походеньки із 9 жінками. Текст написав Корнелій Макушинський, який народився у Стрию і перед І світовою війною мешкав у Львові.

Актори польського театру «Euforion» ‒ люди із різними психічними захворюваннями. Режисер працює з ними так, щоб їхні вади на сцені стали плюсами і особливістю. А ще налаштовує сприймати хвороби з гумором.

«Ми зосереджуємося на тому, щоб говорити про наші вади з почуттям гумору. Щоб це не була велика трагедія, а було вже після трагедії. Це як світ після війни, якщо вже хворіємо, то що зробити, щоб з цим шаленством жити. Тому для нас дуже добрим виявився текст Корнелія Макушинського «9 коханок кавалера Дорна», ‒ розповідає художня керівниця театру «Euforion» Анна Єндричка-Гамера.

Театральний вишкіл має лікувальний ефект для особливих акторів.

«Вивчаючи тексти, ми тренуємо пам’ять, а дикція, артикуляція помагають активувати ті процеси, які під впливом хвороби можуть бути ослаблені. І на сцені такі актори природні, вони не переграють», ‒ пояснює музикотерапевтка Беата Радзік.

На фестивалі «Шлях», який відбувався цими вихідними, влаштовували і тренінги. А щодня після вистав критики мали обговорення і давали свою оцінку постановкам.

«Для того ми тут зібралися, щоб вчитися, як зробити театр без пониження рівня, зважаючи на те, що актори мають якісь проблеми. Якщо я даю якусь критику, то розглядаю як цілком професійну виставу, чи є світло, чи є сценографія. І багато вистав на цьому фестивалі на високому професійному рівні», ‒ додає театральний критик з Польщі Зофія Довяд.

Цьогорічний фестиваль «Шлях» інклюзивний, зібрав не лише особливі театри, а й звичайні.

«Географія в нас цього року була дуже широка, окрім Львова і Львівської області, у нас брали участь колективи із Києва, Горішніх Плавнів, також до нас приїхали два театри з Польщі, один з Білорусі і один з Литви», ‒ розповідає Анастасія Сімака, координаторка фестивалю.