«Вночі не сплю, думаю про дизайн»: На Мостищині директор і учителі розмальовують школу (Фото)

logo


ЛЮДИ

Професійних художників до ініціативи не залучали. Малюють самі учителі


Усі фото: Galnet

Іван Гоян працює директором Пнікутського НВК, що на Мостищині, уже 37 років. Чоловік каже: схиблений на роботі у школі і на тому, щоб зробити її затишною. Разом з іншими педагогами він розмалював стіни навчального закладу казковими картинками:

«Це все малювали вихователі дошкільного закладу, вчителі. Я показував як. Погано – витираємо, замальовуємо і малюємо знову. Усе це ми робили своїми руками. Думаю, наступного року уже дороблю, бо буде мені 73 роки в січні».

Коридори школи прикрашають герої народного фольклору та рослинні орнаменти. Директор розповідає: професійних художників до ініціативи не залучали. Малює увесь педагогічний склад.

Сам пан Іван, окрім того, що є директором школи, викладає тут українську мову і літературу. 5 разів намагався вступити у художнє, але усі рази отримував «2» за твір:

«Композицію і живопис складав на «5», а твір – «2». Смішно, але на філологічний вступив. Дід малював, баба малювала, тато малював, я малюю і дочка малює. І я дітей привчаю до того. Я помішаний на цьому. Вночі не сплю, думаю про дизайн».

Втілюють ці ідеї акриловими фарбами. Іван Гоян зізнається, що задоволення це не з дешевих, але у Мостиськах його всі знають, тож допомагають матеріалами для ремонтів. Нещодавно ОТГ виділила гроші на перекриття даху, заміну вікон і дверей. Далі – своїми силами.

Основою для матеріалу став престур «Духовні скарби Мостищини», який організувала для популяризації краю Мирослава Пельц.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.