Що люди думають про Сихів?

logo


Сихів один з “топових” районів Львова, який вже давно втратив свої кримінальну славу з “90-х”. Наразі це район відомий новобудовами та вигідними транспортними розв’язками. Але зрозуміло, що і він не ідеальний. Ми розповімо вам про проблеми та потреби Сихівського району.

Наш матеріал ґрунтується на соціологічному дослідженні Інституту міста, в якому було опитано близько 600 мешканців району у липні-серпні 2017 року. Цей проект розроблявся за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні».

Загалом, з дослідження стає зрозуміло, що дві треті респондентів пишаються тим, що живуть на Сихові. Хоча це і не дивно, забезпечення району закладами охорони здоров’я та навчальними закладами мешканці оцінюють як на хороший та задовільний рівні. Також не скаржаться на розвиток духовного життя та наявність розважальних центрів.

Позитивною динамікою є те, що попри незадовільний стан своїх прибутків (як зазначають самі мешканці) 9 з 10 опитаних насправді є власниками помешкання. Саме таке ставлення до району як до хорошого місця, щоб «осісти», і спонукає забудовників зводити багатоповерхівки саме тут.

Загалом в районі люди товариські і можна говорити про створення громад в мікрорайонах. Правда, більшість громадян активізується та створює ініціативи після стихійних зборів, що виникають для вирішення нагальних проблем. Мешканці готові вирішувати свої проблеми, але зазначають, що і місцева влада має долучатись до цього. Загалом мешканці заявляють, що наявні проблеми з вивозом сміття (станом на час дослідження), з незадовільним станом прибудинкових територій (стан тротуарів, освітлення) та якістю води з-під крану.

Цими проблемами має опікуватись ЖЕК, адже саме він обслуговує більшу половину будинків у районі. Тому люди і хочуть діалогу з керівництвом міста і збільшення свого впливу на становище в районі.

Загалом громада Сихова є досить дружньою, більшість людей розповіли, що спілкуються з сусідами щодня і перебувають у хороших стосунках. Але з приводу загального рівня комфорту проживання, найбільш комфортно відчувають себе саме мешканці мікрорайону – «Іскра-Шувар-Іскра-Козельники», по спадаючій ідуть далі «Санта-Барбара», «Боднарівка» та «Старий Сихів».

Що стосується проблем міста, то люди нарікають на відсутність водойм чи споруд пов’язаних з водою (фонтани), особливо це відчувається влітку. Також такий активний рівень забудови району створює «наплив» людей і жителі жаліються на погане забезпечення Сихова громадськими туалетами, відсутністю місць для вигулу домашніх тварин та місць для заняття спортом.

Щодо надлишку, то люди жартують про кількість аптек і просять «забрати кілька», адже здебільшого на вулицях в межах 200 метрів можна побачити 2-3 аптеки. А от пандусів до цих самих аптек не вистачає, так само як не виділена та не визначена територія для паркування машин.

Чим може пишатись район так це наявністю достатньої кількості пішохідних переходів, дорожніх знаків та хорошою логістикою, в останні роки цьому посприяв «трамвай на Сихів».

Якщо повернутись до стереотипів про Сихів як про «кримінальний» район, то в соціологічному досліджені він повністю розвіявся. Наразі мешканці району характеризують рівень безпеки як хороший в день та задовільний в темний час доби. Проблемними наразі є «дорога від зупинки до будинку», але страх і невпевненість мешканців можуть пояснюватись ще і недостатньою освітленістю цих територій, як ми зазначали вже вище.

Загалом, проблеми у Сихівського району , як і у всіх інших Львова, є і це нормально. Наразі Інститут міста відповідно до результатів дослідження розробляє стратегію розвитку і подолання проблем. З приводу дослідження і оцінки проблем інших районів міста, то такі проекти є в планах, але для їх проведення потрібно виділити кошти.