Як в американських фільмах: на Львівщині відновили їдальню, яка стала улюбленим місцем школярів

logo


Світлини цього просторого приміщення є в соцмережах багатьох учнів Золочівської школи. Сюди приходять не лише поїсти пюре з котлетками, а й просто поспілкуватися з друзями та провести час між уроками, адже, як кажуть самі учні, — «тут дуже естетичне приміщення з шафками, як в американських фільмах».

Красиву їдальню з сучасним обладнанням найбільша школа Золочівської громади отримала завдякигранту від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та місцевій владі, яка профінансувала ремонт. Як завдяки співпраці благодійників, влади й адміністрації школи вдалося реалізувати ідею, пише #ШОТАМ.

Школа №2 імені Маркіяна Шашкевича є найбільшою в Золочівській громаді на Львівщині та існує з 1944 року. Директорка закладу ОксанаСмолінська каже, що ще з того часу однією з найбільших проблем закладу був поганий стан їдальні, яка потребувала капітального ремонту.

Як виглядала кухня шкільної їдальні до ремонту. Фото: Золочівська школа.

Через це не всі діти мали можливістьтам харчуватися, а в школі навчаються понад тисяча дітей. Заклад розташований у трьох навчальних корпусах, у двох з яких є приміщення, де можна було роздавати їжу дітям початкових класів. Тому кухарі готували в інших школах і привозили обіди дітям у ці роздаткові приміщення. 

Начальниця відділу економічного розвитку Золочівської міської ради Світлана Кармазин каже, що створити сучасну їдальню вдалося завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Світлана Кармазинподала заявку на грант від Золочівської громади як партнерки проєкту, і в результаті закладу виділили 2,5 мільйони гривень для купівлі сучасного обладнання.  

Директорка Оксана Смолінська розповідає, що завдяки грантовій підтримці школа отримала 2 пароконвектомати, 3 холодильні камери, 3 морозилки та 2 електричні плити з духовими шафами. А ще — 30 столів, 60 крісел і 30 шафок для одягу дітей, які приходять харчуватися з інших навчальних корпусів.

Чи не найбільше у школі радіють пароконвектоматам (професійне кухонне обладнання, що поєднує кілька методів приготування їжі). Адміністрація запросила працівників однієї з найпопулярніших місцевих кав’ярень, аби ті навчили нових кухарів користуватися обладнанням. Хоч у кав’ярні теж є пароконвектомат, але робітники були вражені потужністю моделі, яку закупили для школи. Для кухарів у приміщенні також облаштували окремий санвузол, душову кабіну тароздягальню. 

Кухня шкільної їдальні в Золочеві після ремонту. Фото: ШоТам

Крім кухонного обладнання, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» виділив для навчального закладу пральні та сушильні машини. У випадку погіршення ситуації через війну школа зможе прийняти людей: забезпечити їм житло, їжу та можливістьпопрати одяг.

«Коли отримали сучасне обладнання, то зрозуміли, що приміщення їдальні для нього невідповідне. Тому потрібен ремонт, аби діти могли там харчуватися, а сучасна техніка працювала на повну потужність. Капітальний ремонт зробили за кошти місцевого бюджету», — розповідає головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Золочівської міської ради Тарас Шавронський.

ОксанаСмолінська ділиться, що завдяки коштам з міського бюджету в їдальні поклали сучасну плитку на підлогу, замінили вікна, побілили стіни та зробили нову систему витяжок. 

«Раніше, коли в їдальні готували щось смачненьке, то вся школа знала за запахом, яку саме страву їстиме сьогодні. Зараз у школі не чутно сторонніх запахів, а цехи відповідають усім санітарним нормам: є гарячий, холодильний, м’ясний та рибний, а ще для овочів, фруктів ісипучих продуктів», — розповідає директорка закладу.

Шеф-кухарка Лідія Акулова працює в новій кухні школи. Фото: ШоТам

Оксана Смолінська ділиться, щотеперішня їдальня — це мрія кожного директора та кухаря. Приміщення — світле та просторе, а діти приходять сюди не лише поїсти, але й зробити фото, адже тепер це найгарніше місце у всій школі.  

«Зараз їдальня виглядає дуже естетично, а ще дуже зручно, що тут поставили шафки для одягу. Особливо це допомагає учням початкових класів, які приходять з іншого навчального корпусу та можуть залишити свій верхній одяг. Саме такі красиві шафкия колись бачила в американських фільмах», — каже учениця 10-А класу Вікторія Кмиць.

Нові шкільні шафки асоціюються в дітей з американськими фільмами. Фото: ШоТам

Школярка ділиться, що заразу шкільній їдальні оновили меню, тому воно стало більш смачним, збалансованим і корисним. Улюблена страва дівчини — лазанья, тому Віка хотіла б, аби її також додали до меню.

«Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми отримали справді якісне сучасне обладнання, про яке на своїй кухні вдома мріяла б, мабуть, кожна господиня. Це чудово, що зараз є такі проєкти, які допомагають покращити умови, а ми можемо сфокусуватися на якісному навчанні дітей. Мистворили гарну їдальню, де дітям комфортно харчуватися та перебувати», — підсумовує директорка закладу Оксана Смолінська.

Школярі під час обіду в їдальні в Золочівській школі. Фото: ШоТам