З наступного року Львівський ліцей Героїв Крут відкриває перший набір для дівчат

logo


Один з найвідоміших військових ліцеї України з наступного року відкриває перший набір для дівчат. Як і чому юні дівчата хочуть йти до війська? Які зміни, і не лише гендерні, чекають на військову освіту? Про це розповів заступник начальника із виховної роботи Львівського державного ліцею імені Героїв Крут, майор Тарас Гривул.

Про «гендерну» революцію у військовій освіті Тарас Гривул розповів на хвилях “Вголос FM” в програмі «Актуальне інтерв’ю» з Ігором Слотюком. Повний випуск подкасту можна прослухати на відеохостингу YouTube. Ми ж підготували для вас основні тези щодо нового покоління жінок, які обирають шлях військової служби. 

“Напевне, це є вимога часу. Тому що ми тепер маємо всі документи, які стосуються війська, і які урівноважують у праві на службу й зокрема як хлопців, так і дівчат, як чоловіків, так і жінок. І оскільки  ми готуємо кадри для сектору безпеки, ми не можемо вибудовувати якісь незрозумілі схеми”, – заявив Тарас Гривул, коментуючи появу жіночого набору у ліцеї. 

Як наголосив майор, військове середовище в цілому позитивно оцінює практику залучення жіноцтва до військової служби навіть у бойових підрозділах. 

“А потім, наші хлопці, які підуть у війська в результаті будуть зневажати дівчат, які служать разом з ними, як заведено в сексистських суспільствах. Це (прийом на навчання дівчат – ред.) вимога часу, до якої ми нарешті дійшли”, – говорить Тарас Гривул.

Окремо  заступник начальника із виховної роботи ліцею імені Героїв Крут розповів про кількість курсанток, яку наступного року буде готовий прийняти навчальний заклад. За його словами, наразі мова йде лише про одне відділення, однак це пов’язано не з бажанням чи волею керівництва. Перший набір має стати своєрідним тестом, зокрема й щодо того, чи дозволять поточні побутові умови ліцею навчання для більшої кількості дівчат надалі. 

“Зараз все залежить від можливостей, і ми створюємо такі побутові умови для проживання. Мова йде про 1 відділення – 10 дівчат. Це звичайно не багато, але це своєрідний осередок, з якого будемо намагатися збільшити цю кількість. адже вона залежить в першу чергу не лише від волі чи бажання керівництва Ліцею, а саме від побутових умов у спільному корпусі”, – наголосив він. 

Стосовно вимог, які стоятимуть перед дівчатами, що захочуть навчатися у військовому ліцеї, то за словами Тараса Гривул, вони не відрізняються кардинально для хлопців та дівчат.  

“Є три головні напрямки. В першу чергу це фізична підготовка, яка є головним вступним кваліфікаційним екзаменом. А далі, за умовами освітніх шкільних предметів українська мова та інтегрований математичний іспит з алгебри та геометрії. Зараз вимоги до військових є набагато вищі, ніж «просто служити», і ми маємо відповідати цим вимогам” – акцентує майор Збройних Сил. 

Понад те, офіцер зауважив, що умови навчання для курсантів обох статей будуть майже абсолютно ідентичні, за винятком буквально кількох деталей. 

“Є невеличкі різниці, обмовлені нормативами по фізкультурі, але вони все одно лежать в межах вимог нормативів фізкультури для загальноосвітніх шкіл. Адже, зрештою цей окремий підхід до когось псує саму ідею відповідального навчання” – підсумував Тарас Гривул. 

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!