Закуток для усамітнення та паркова зона: яким буде меморіал Героям Небесної Сотні

logo
171566_zakutok_dlja_usamitnennja_ta_parkova_zona.jpeg


5 канал

20.02.2018 14:31

Конкурс оцінювали аноніміно, а перемогу здобув саме український проект меморіалу

У міжнародному конкурсі на проект меморіалу Героям Небесної Сотні перемогла робота українських архітекторів – Ірини Волинець та Марії Пуцик з Львівщини. Загалом у конкурсі взяли участь 9 проектів, передає кореспондент “5 каналу”. 

Конкурс оцінювали аноніміно, тобто ім’я переможця судді дізналися лише після оголошення результатів. А перемогу здобув саме український проект меморіалу. Друге та третє місце – за німецькими архітекторами. А от заявок на участь у конкурсі подали 12 – представники 12 країн світу відповідно.

Проект-переможець сподобався журі зональністю. Він поділить простір на три частини, центральна з яких пролягатиме саме по Алеї Героїв Небесної Сотні. Архітектори також передбачили наявність певного закутку, де людина зможе усамітнитися, у планах також – зелена паркова зона. А розділятиме простір на зони стіна, що вестиме від Майдану до Музею Революції Гідності. 

“Цей конкурс – це фантастичний досвід. Кожен у журі зрозумів свою відповідальність, тому до кожного проекту ми ставилися дуже прискіпливо. Варіативний ряд проектів був дуже широкий. Деякі – схожі на скульптури, деякі – більш ландшафтні проекти, але дуже тішить те, що було з чого обирати”, – каже організатор конкурсу Бенжамін Хоссбах.

“Це – перший прецедент в історії України, тому що це перший конкурс, який на такому рівні проводила через тендер обрана міжнародна компанія. Це міжнародний архітектурний конкурс, який був проведений за всіма нормами європейських, світових практик. Це дуже важливо. І ця практика, яку ми пройшли, є показовою, бо вона є прозорою, чесною, авторитетною”, – коментує міністр культури України Євген Нищук.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Майдан вшановує героїв Революції Гідності


А поділитися?