Затриманий СБУ гендиректор львівської компанії постачав протигази для мерії на мільйони

logo


Гендиректора ТОВ «Профф» підозрюють у розкраданні бюджетних коштів

Затриманим за розкрадання бюджетних коштів у Києві у п’ятницю, 19 січня, виявився гендиректор львівської компанії — ТОВ «Профф». Про те, що затримали керівника саме цієї компанії журналістам LVIV.MEDIAповідомили кілька джерел у правоохоронних органах. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, гендиректором ТОВ «Профф», є львів’янин Антон Олексин. Компанія на ринку вже три роки і займається торгівлею протигазів та захисного спорядження. ТОВ «Профф» продало за 3 млн грн протигази Львівській міській раді. До слова, окрім підприємця, СБУ затримала ще й полковника ЗСУ, з яким вони вдвох збиралисязаробити на відкаті під час закупівлі для військових.

ТОВ «Профф» зареєстроване у 2021 році у Львові — основним видом діяльності компанії є неспеціалізована оптова торгівля. Також ТОВ «Профф» виробляє неметалеві мінеральні та гумові вироби, а також продає деталі для автотранспорту. Засновників компанії «Профф» двоє — Антон Олексин та Максим Довгановський. Проте генеральним директором є саме Антон Олексин.

Кілька днів тому, як повідомила СБУ, правоохоронці затримали директоракомпанії-постачальника зі Львова: «У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано начальника одного з управлінь Командування Сил підтримки ЗСУ та його спільника – гендиректора компанії-постачальника оборонних товарів». Як відомо LVIV.MEDIA, йдеться саме про ТОВ «Профф».

До слова, у 2022 році компанія постачала захисне спорядження дляДСНС у Хмельницькій області на 14 млн грн, а управління ДСНС у Києві отримало від компанії 2 тис. протигазів за 11 млн грн, для ДСНС у Київській області ТОВ «Профф» поставило 2,8 тис. протигазів на 12 млн грн. Тільки за грудень 2023 року ТОВ «Профф» стало переможцем близько 15 тендерів — компанія єпостачальником товарів для державних структур у кількох областях України. Натомість у січні цього року ТОВ перемогло лише в одній закупівлі.

Закупівлі, у яких перемогла львівська компанія. Фото: Опендатабот Закупівлі, у яких перемогла львівська компанія. Фото: Опендатабот

Крім цього, як повідомило видання NGL, у 2022 році Львівська міська рада та підпорядковані їй комунальні підприємствазамовили у ТОВ «Профф» товари на понад 3 млн грн. «У них (ТОВ «Профф» — ред.) в основному купували дорожчі протигази, по 5-6 тис. грн з ПДВ. Наприклад, замовила 42 засоби захисту «Адміністрація міського голови». Один комплект із маскою, фільтром та сумкою коштував 4,5 тис. грн», — написали в NGL.

Більше по темі

Дата публікації19.01.2024 14:44

Нагадаємо, у п’ятницю, 19 січня, гендиректора ТОВ «Профф» та полковника ЗСУ у Києві затримали працівники СБУ — їх підозрюють у розкраданні бюджетних коштів. Слідчі встановили, що військовий мав отримати від підприємця 45 тис. доларів хабаря. За цю суму він обіцяв укласти договір про поставки оборонних товарів для ЗСУ. У Службі безпеки додали, що загальна сумазапланованої угоди підприємця із ЗСУ становила 36 млн грн.

Суд обрав їм запобіжний захід у виді тримання під вартою з правом внесення застави – 10 млн грн кожному. Підозрюваним загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Ім’я затриманого полковника ЗСУ наразі невідоме.