Затвердили загальний бюджет Львівської міської територіальної громади на 2022 рік (відео)

logo


image

Ухвалу прийняли з численними правками і доповненнями після кількагодинної дискусії.

Доходи Львівської МТГ наступного року становитимуть трохи більше ніж 14 мільярдів гривень. Основним джерелом надходжень до бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб.

Залежно від коефіцієнту підвищення заробітної плати і за рахунок збільшення цін на енергоносії. Що буде зменшено? Це перелік об’єктів під бюджет розвитку тому, що ми у наступному році маємо повернути 1.266 млрд грн запозичених коштів, які рада взяла за попередні роки. От і вся різниця, – Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики Львівської міськради

Однак з огляду на видатки, прогнозують, що наступний рік буде збитковим. Різниця між показниками складає понад 300 мільйонів гривень.

Найбільше коштів на наступний рік з бюджету скерували на освіту – понад 5 мільярдів гривень. Також додатково депутати проголосували за виділення ще 100 мільйонів на збільшення зарплати працівникам дитсадків. Натомість видатки на житлово-комунальне господарство складатимуть майже півтора мільярди гривень. На соцзахист скерували без малого півмільярда гривень. На медицину і культуру по майже 250 мільйонів, а на спорт – 166 мільйонів гривень.

Але невизначеним ще залишається бюджет розвитку міста.    

Бюджет розвитку ми ще не бачили  в очі. Виконком його ще не погоджував. Навіть проєкту того, що піде на виконком нам ще не показували. Тому говорити про обговорювання на сьогоднішній день… ще немає що обговорювати, – депутатка Львівської міськради, голова бюджетної комісії, Наталія Шелестак.

Зазначимо, що бюджет розвитку планують розглядати вже у четвер на наступній сесії міської ради.

Злата Новосельська – pravdatutnews.com