Заволодіння нерухомим майном Львівського автобусного заводу: повідомлено про підозру російському олігарху Чуркіну

logo


чуркін

Працівники ДБР повідомили про підозру російському олігарху Ігорю Чуркіну, який організував та заволодів нерухомим майном ЗАТ “Завод комунального транспорту” (колишній ВАТ “Львівськийавтомобільний завод”).

Дії росіянина призвели до збитків підприємства у понад 350 млн грн. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр ДБР.

Встановлено, що у 2005 році Ігор Чуркін був обраний головою спостережної ради ЗАТ “Завод комунальноготранспорту”. Це дозволяло олігарху вчиняти організаційно-розпорядчі функції на підприємстві, у тому числі ухвалювати рішення про відчуження об’єктів нерухомого майна.

У 2008 році він організував відчуження 8 об’єктів нерухомого майна колишнього державного підприємства Львівській автомобільний завод. Їх новими власниками стали його ж комерційні структури.

“Для проведення оборудки Чуркін надав вказівку підлеглому підробити офіційні фінансові документи ЗАТ “Завод комунальноготранспорту”. Вони були використані для зняття всіх фінансових обтяжень з об’єктів нерухомого майна, що зекономило гроші олігарху та дозволило фактично вкрасти частину приміщень заводу”, – йдеться у повідомленні.

Схожу схему, російський олігарх повторив у 2016 році. Він організував підробку судового рішення, яке стало підставою створення нібито законних умов для відчуження нерухомого майна заводу на користь його групи підприємств.

За даними ДБР, сума збитків, завданих ЗАТ “Заводкомунального транспорту”, становить понад 367 млн грн.

Наразі майно заводу повернуто державі.

Росіянину повідомлено про підозру за статтею 358 (підроблення з метою використання офіційного документа, що складений у визначеній законом формі та містить передбачені законом реквізити, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, поєднане з організацією використання завідомо підробленого документа) та за статтею 191 (заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовимстановищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) КК України.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.