Журі Карпатської літературної резиденції відібрало резидентів-початківців: хто вони

logo


Усі фото: Карпатська літературна резиденція

Журі Карпатської літературної резиденції отримало 118 заявок від авторів-початківців, з яких 101 жінка і 17 чоловіків, віком від 19 до 65 років. Заявки надійшли з усієї України (Київ – 26, Львів – 11, Одеса – 4, Миколаїв – 4, Хмельницький – 3, Ужгород – 3, Вінниця – 3, Луцьк – 3, Івано-Франківськ – 3, Рівне – 2, Харків – 2, Біла Церква – 2, Дрогобич – 2, Ірпінь – 2, Дніпро – 2, Чернігів, Черкаси, Кам’янець-Подільський, Нова Каховка, Полтава, Норильськ, Бровари, Дніпро, Козятин, Суми, Борзна, Запоріжжя, Краматорськ, Кременчук, Кропивницький та з інших міст і сіл України). Заявки також надсилали з Польщі (Варшава) та Узбекистану (Ташкент).

Якщо коротко проаналізувати 118 текстів, що надійшли на конкурс,  то Карпати у них переважно постають місцем сили, місцем втечі від невдалого шлюбу чи нещасливого кохання, місцем запальних танців мавок, місцем першого кохання, місцем шкільних екскурсій (сюди я вміщую всі тексти, написані, як шкільні твори – без вогню!) Було кілька цікавих спроб перетворити Карпати на декорації для жахів. І було кілька текстів з хорошим гумором – це рідкість. Загалом рівень конкурсних текстів – досить високий. Багато хто з авторів та авторок мають хист і вміють працювати зі словом, – резюмує одна з членкинь журі відбору робіт на КЛР Марія Семенченко.

Резидентами  стали: Безверхній Дмитро, Бортняк Катерина, Девдера Катерина, Лисак Ольга, Лущик Сергій, Майборода Лариса, Сидоренко Ольга і Шалак Христина. 

Чимало есеїв, які надійшли на конкурс Карпатської літературної резиденції насправді були а-ля шкільними творами «про канікули в Карпатах». Це не погано й не добре щодо самих авторів, але яскраво свідчить про те, що в нас чимало людей, травмованих шкільною освітою, які, проте, прагнуть пізнавати і яких, отже, варто навчати мислити й писати інакше (…) Тому коли я отримала завдання оцінити 118 заявок і вибрати з них близько 20-ти, то спершу стривожилась, адже чимало есеїв доведеться відсіяти. Проте водночас це й дуже добре, бо переможці в такому великому конкурсі — справді автори найкращих текстів або такі, в письмі яких помітно великий потенціал на письменство, – підсумовує членкиня журі КЛР Ірина Троскот.

Обрані письменники-початківці працюватимуть у резиденції над своїми майбутніми книгами у жанрах: поезії, історичної прози, соціально-побутового роману, детективу-трилера, гумористичного фентезі, художнього репортажу й есеїстики. 

Бонуси для авторів-початківців КЛР: нагадаємо, що під час КЛР резиденти матимуть можливість нетворкінгу з іншими учасниками, наставництво від почесних гостей резиденції – відомих письменників, цикл практичних лекцій від запрошених спікерів і команди проекту «Як увійти у світ сучасної літератури», індивідуальну консультацію та редагування есе, публікацію есе в антології проєкту, участь у формальній і неформальній програмах КЛР. 

Проєкт відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.