Журналіст «Броди Online» повідомив, що на нього напав і розбив камеру син мера Бродів

logo


Сам Белей заперечує напад на Нікішина. Поліція вже почала розслідування інциденту.

Журналіст «Броди Online» повідомив, що на нього напав і розбив камеру син мера БродівЖурналіст «Броди Online» повідомив, що на нього напав і розбив камеру син мера Бродів

Журналіст місцевого телеканалу «Броди Online» Сергій Нікішин повідомив, що 24 квітня його побив і розбив камеру син мера Бродів Іван Белей.

«Під час виконання мною моїх службових обов’язків син міського голови Белей Іван Анатолійович зухвало вирвав нашу відеокамеру телеканалу з моїх рук та розбив її, разом з іншими девайсами. Єдина камера, наш хліб – відібрана і знищена. Камера, яка працювала для громади міста Броди, а не для Белея – знищена, бо були важливі докази», – написав він у Facebook.

Депутатка Бродівської міської ради Ольга Кравчук, яка була разом з журналістом, повідомила, що інцидент стався 24 квітня в селі Лагодів Львівської області, коли журналіст спробував зафільмувати порушення карантину, а саме – вечірку в готельно-ресторанному комплексі «Колиба». За даними на YouControl, Іван Белей є засновником та керівником фермерського господарства «Лагодів».

Нікішин сказав Zaxid.net, що приїхав до села Лагодів, щоб перевірити інформацію про святкування в ресторані, попри карантинні обмеження. Разом з ним також приїхали Ольга Кравчук, її чоловік Віталій Кравчук та його брат.

«Ми не заходили ні на територію, ні всередину закладу. Нас перепинив охоронець і заборонив заходити на територію. Я показав охоронцеві своє посвідчення. Він його забрав і пішов всередину. До нас вийшов власник і, нічого не пояснюючи, почав завдавати ударів, кричати, нецензурно висловлюватися», – згадує журналіст.

За його словами, чоловік, який вийшов до них із закладу, спершу вдарив кілька разів Віталія Кравчука та вибив у нього з рук телефон. Ольга Кравчук підтвердила, що Іван Белей вдарив її чоловіка – спочатку кулаком в обличчя, потім ногою по спині та в живіт.

«Потім побачив, що я знімаю на камеру, почав до мене кричати нецензурно, кулаком вибив камеру, вона впала на землю. Тоді ще ногою копнув її. Потім двоє охоронців попід руки відвели мене до дороги», – сказав Нікішин.

Він уточнив, що за деякий час повернувся на місце конфлікту, але відеокамери не знайшов. Йому також не повернули журналістське посвідчення.

Сергій Нікішин зняв побої – за попереднім висновком експерта, у нього забої м’яких тканин. Він звернувся до поліції, яка, своєю чергою, відкрила провадження за ч.1 ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України.

«25 квітня о 4.40 у відділення поліції №1 Золочівського районного відділу поліції з заявою про перешкоджання професійній діяльності звернувся 24-річний житель міста Броди, журналіст-оператор місцевої телерадіокомпанії. За словами заявника, з ним вчинили конфлікт працівники одного з закладів громадського харчування, розташованого у Бродах, під час того як він здійснював відеофіксацію порушення у закладі», – розповіли в поліції Львівської області.

Іван Белей у коментарі Zaxid.net заперечив, що побив Сергія Нікішина та розбив його камеру. Водночас він підтвердив, що мав перепалку з Віталієм Кравчуком. Він сказав, що подружжя Кравчуків та ще декілька людей намагалися пробратися на територію його ресторану. «Мене покликав охоронець і повідомив мені, що на територію пробираються Кравчуки. Я вийшов, вони мені світили в очі ліхтариком, між нами виник словесний конфлікт, почалася сутичка, між мною та Кравчуком почалася штовханина, але я не можу це назвати бійкою, ні в мене, ні в нього немає синяків. Вони кажуть, що там якийсь журналіст, і якась камера, але я не розумію про що мова», – сказав Белей.

За його словами, вже понад рік Віталій Кравчук переслідує його та намагається дискредитувати його та родину. Він також стверджує, що в готельно-ресторанному комплексі цього вечора жодних святкувань не було.

НагадаємоЮ 1 квітня 2021 року Володимир Тимофійчук повідомив про сутичку з головним державним ревізором – інспектором Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Євгеном Кушніром під час зйомок сюжету для телеканалу «2+2». «1+1 медіа» повідомила, що депутат Київської обласної ради від партії «Слуга народу» Володимир Тимофійчук співпрацює з авторською програмою «Дубінізми», яка виходить на «2+2», як незалежний журналіст-блогер. Пізніше Державне бюро розслідувань повідомило, що розслідує обставини перешкоджання професійній діяльності журналістів головним державним ревізором-інспектором.

Фото: Сергій Нікішин / Facebook