Зі Львова на відпочинок до Німеччини вирушили 32 дітей атовців

logo


У вівторок, 7 серпня, зі Львова у німецьке місто Марбург поїхали 32 дітей, чиї батьки воювали або загинули на сході України. Впродовж двох тижнів вони матимуть екскурсії до інших німецьких містечок, таких, як Франкфурт-на-Майні й Кобленц, зустрінуться з представниками української діаспори й візьмуть участь у кулінарних майстер-класах і гуртках. Перед цим учасникам подорожі влаштували конкурс на написання есе та створення малюнків, які стосуються війни.

Одна з тих, хто помандрує в Німеччину, – 13-річна Аня з Києва, батько якої у 2015 році отримав поранення ніг під с. Кримське, що розташоване на Луганщині.

«Було боляче це розуміти, адже то рідний батько, я багато плакала. Щоби опинитися в числі тих, хто їде в Німеччину, я написала два есе: перше про себе, друге на тему «Мій захисник». Ті, хто їх читав, наскільки я чула, пройнялися. Мандрівка стане для мене часом, протягом якого я відволічуся від особистих проблем», – зізнається дівчинка.

Подорож в європейську країну 12-14-річним підліткам організували волонтери в межах проекту Міжнародної асоціації підтримки України «Два тижні до війни». За кордон діти атовців їздять п’ятий рік поспіль.

«Перед цим ми возили хлопчиків і дівчаток у Словаччину. Унікальність такої ініціативи не тільки в тому, що це волонтерський проект, тобто ідея, домовленість щодо проживання, детально продумана програма на щодень. Важливим є і те, що фінансування повністю взяли на себе учасники фонду. Частково нас підтримала церква та німецькі партнери, як у тих містах, які приймають діток, так і в інших», – розповіла голова правління Міжнародної асоціації підтримки України Ольга Дурбак-Чуйко.

Діти, які сьогодні виїхали зі Львова до Німеччини, повернуться 20 серпня.