Золото, нафта та гірський кришталь: в ІФТУНГ відкрили оновлений геологічний музей

logo


image

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу розпочав роботу оновлений геологічний музей.

Пресконференцію з нагоди відкриття провели сьогодні, 22 листопада, в самому музеї.

«Це цікава історія: понад 150 років збирались колекції у Львові. Склалось так, що ці приватні колекції передали Львівській політехніці. Згодом геологічний факультет перевели у наш ІФТУНГ, і, відповідно, ми отримали цю перлину», – пригадує ректор університету Євстахій Крижанівський.

За його словами, тут представлені окремі зразки мінералів, джерела яких вже не існують.

«Оцінити вартість музею я не можу. Тому що не має належних в Україні експертів, аби оцінили вартість мінералів», – додає ректор.

Микола Приходько, керівник проєкту зі сторони ІФТУНГ каже, що роботи ще тривають.

«За рахунок проєкту оновленого приміщення є і підставки, панель інтерактивна, відеоспостереження, тощо. В нас проєкт складається не тільки з ремонтних робіт, основна мета популяризувати історико-культурну спадщину. Ми робимо також 3D-сканування об‘єктів, зйомку з квадрокоптеру, плануємо видати книгу для дітей», – каже Приходько.

Для геологічного музею ІФТУНГ закупили послуг, обладнання на суму понад 100 000 євро, зокрема:

Ремонтні роботи у виставковій залі та адміністративних приміщеннях музею
Виставкові вітрини
Система кондиціонування
Система безпеки
Система відеоспостереження
Інфрачервоні обігрівачі
Інтерактивна панель
Підставки для експонатів

Геологічний музей розташований в головному корпусі у залі площею 550 кв.м. Заснування музею датується 1873 роком. Колекціі почали збирати при Технічній академії. Засновником музею став високоосвічений і талановитий геолог Юліан Медвецький, який народився 18 жовтня 1845 р. в Перемишлі і помер 7 січня 1918 р у Львові.

Колекції музею поповнювались завдяки придбанню експонатів на виставках, у музеях, в експедициях і в приватних осіб в Боні, Парижі, Празі, Відні, Нью-Йорку, Фрайберзі, Дрездені, Страсбурзі, Філадельфії тощо. Робота геологічного музею тісно пов’язана з навчальним процесом, максимально сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців. Цій меті служить і структура музею, відділи якого представлені систематичними колекціями:

мінералогії
петрографії
корисних копалин України
корисних копалин Івано-Франківської області
історичної геології
палеонтології.

В геологічному музеї постійно проводяться заняття з студентами нашого університету та екскурсії для школярів та ліцеїстів міста та області, гостей і делегацій з нашої та зарубіжних країн. В 2007 році мінералогічна колекція геологічного музею отримала високу оцінку держави – їй було надано статус національного надбання.