Дитячо-юнацька футбольна ліга України: Огляд матчів п’ятого туру

У суботу, 8-го жовтня, відбулися матчі п’ятого туру попереднього етапу у групах ХVI Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Виходили на поле і вісім команд двох шкіл футбольного клубу «Карпати» – по чотири представника клубної СДЮШОР та Академії футболу «УФК-Карпати».

Перш ніж розповісти деталі матчів п’ятого туру групового етапу за участю юних карпатівців, зазначимо, що загалом звітний ігровий день видався для «зелено-білих левів» вдалим: сім перемог у восьми зіграних матчах та одна поразка при сумарному рахунку 23:3.

U-17

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – «УФК-Карпати» (Львів) – 0:3 (0:2)

8 жовтня. Початок – 12:00. Володимир-Волинський. Стадіон «Олімп»

Арбітр – Фірсов М.О. (Рівне). Асистенти арбітра: Кузьмич Я.І., Турчик Б.П. (обоє – Луцьк).Спостерігач арбітражу – Журибіда В.В. (Луцьк).

Голи: Сидорук (20), Руніч (27), Дудинський (55, пенальті).

Зазнавши несподівано домашньої поразки минулої середи від моршинської «Скали», «УФК-Карпати» в гостьовому матчі у Володимир-Волинському забили три «сухих» м’ячі у ворота тамтешнього BRW-ВІК і в такий спосіб реабілітувалися за програш у львівському дербі.

У першому таймі гри на полі стадіону «Олімп» гості буквально знищили господарів, змусивши останніх думати виключно про оборону. У підсумку на перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь «академіків». Перше взяття воріт волинян арбітр зафіксував на 20-й хвилині. Вадим Сидорук після подачі кутового виграв другий поверх і головою влучно пробив по цілі.

А за сім хвилин свій автограф у воротах BRW-ВІК залишив Василь Руніч. Причому знову гол було забити після подачі корнера. Виконав його Ростислав Лях, політ м’яча до дальньої стійки, торкнувшись його головою, продовжив Володимир Рудюк, а довершив справу, замкнувши штангу, Руніч.

В другому таймі гра була більш рівною, але гості, маючи цілком комфортну перевагу у рахунку в два забитих м’ячі, контролювали хід подій на полі. А на 55-й хвилині вони забили третій гол і тим самим практично зняли усі питання щодо переможця зустрічі. Ростислав Лях справа увірвався в карну зону суперника, де його не надто гостинно зустріли захисники команди господарів поля і арбітр призначив пенальті. Сергій Дудинський з 11-метрової позначки пробив дуже впевнено – 3:0.

«Буковина» (Чернівці) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 0:4 (0:2)

8 жовтня. Початок – 12:00. Чернівці. Стадіон «Мальви»

Арбітр – Дем’янчук Т.Р. (Івано-Франківськ). Асистенти арбітра: Петріч М. (Чернівці), Котов А.О. (Чернівецька обл.). Спостерігач арбітражу – Маковій В.Д. (Чернівці).

Голи: Задерецький (15), Сидорів (25, 47, 55).

17-річні вихованці СДЮШОР «Карпати» до Чернівців їхали за перемогою. І з поставленим завданням, забивши по два голи в кожному таймі, вони впоралися, що називається, на усі сто відсотків: перемога – 4:0.

Рахунок було відкрито на 15-й хвилині: Олександр Рибачук знайшов «дирку» в обороні буковинців і пасом у розріз вивів Володимира Задерецького один на один з голкіпером. Володя свого шансу не змарнував.

А далі глядачі стали свідками гольової феєрії від Романа Сидоріва. На 25-й хвилині гості вибігли у швидку контратаку. У її фіналі Володимир Задерецький віддав передачу Сидоріву на позицію, з якої тому залишалося скерувати круглого практично у пусті ворота.

На 47-й хвилині Роман Сидорів реалізував вихід один на один, а гольову передачу він отримав від Остапа Притули. А свій третій м’яч у цій грі її герой провів на 55-й хвилині. Той таки Остап Притула після прострілу Володимира Задерецького з меж карного майданчика в дотик пробив по воротах. Голкіпер його удар відбив, але Роман Сидорів був на добиванні швидшим за оборонців.

U-16

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – 3:1 (2:1)

8 жовтня. Початок – 12:00. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Арбітр – Пиндиківський В.Р. (Бучач, Тернопільська обл.). Асистенти арбітра: Онишків А.В., Цмоканич Н.М. (обоє – Львів). Спостерігач арбітражу – Сидор М.В. (Львів).

Голи карпатівців: Кудь (8), Гірний (38), Шута (56).

Зазвичай BRW-ВІК є доволі незручним суперником для карпатівських команд. Причому це стосується не лише матчів у Володимир-Волинському, а й у Львові також. Та у звітній грі «зелено-білі» доволі впевнено обіграли волинян, забивши у чужі ворота три м’ячі, попустивши при цьому у свої лише один.

Рахунок було відкрито на 8-й хвилині: захисник Олег Береза вдало підключився до атаки і в її заключній фазі потужно пробив по цілі. Голкіпер його «гармату» відбив, але першим на добиванні був Тарас Кудь.

Гості відігралися на 25-й хвилині, довівши до взяття воріт господарів красиво розіграну комбінацію. Однак уже за тринадцять хвилини попереду знову були «зелено-білі». У штрафному майданчику BRW-ВІК виникла суматора, в якій найкраще розібрався Максим Гірний – саме він скерував круглого до сітки.

Вдало зігравши на добиванні, карпатівці забили і третій свій гол у цій зустрічі. Його автором на 56-й хвилині став Артур Шута. Після цього більше голів у цій зустрічі глядачі не побачили. Тож фінальний свисток зафіксував перемогу «левів» з перевагою у два м’ячі – 3:1.

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮСШОР (Ужгород) – 2:0 (2:0)

8 жовтня. Початок – 12:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Арбітр – Безуглий О.Ю. (Рівне).Асистенти арбітра: Болізюк В.С. (Львів), Дуцяк О.І. (Львівська обл.). Спостерігач арбітражу – Бринза О.О. (Львів).

Голи: Сікан (12), Мельнійчук (22).

Забивши два голи у першому таймі матчу з ужгородською СДЮШОР, 16-річні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати», незважаючи на повну перевагу й по перерві, більше голів не забили.

Рахунок відкрив на 12-й хвилині Данило Сікан, влучно пробивши головою під поперечину після передачі від Владислава Мудрика верхом з правого флангу атаки. Але голеадор «академіків» мав забивати, і то не один раз, значно раніше. Однак кожен раз із завершенням у Данила не складалося. Втім, головне, що все ж таки він забив.

Другий гол господарів – повна заслуга Вадима Мельнійчука. Спочатку він змусив оборонців закарпатської команди сфолити на собі у власному карному майданчику і арбітр миттєво вказав на 11-метрову позначку. А за хвилину сам постраждалий влучно пробив з точки.

Рахунок першого тайму – 2:0 – у другій 40-хвилинці не змінився. Хоча у карпатівців нагод забити було більше, ніж достатньо. Однак з реалізацією по перерві в наших «академіків» так і не склалося. Та для перемоги вистачило й голів, забитих у першому таймі.

U-15

BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – «УФК-Карпати» (Львів) – 2:0 (0:0)

8 жовтня. Початок – 14:00. Володимир-Волинський. Стадіон «Олімп»

Коли аналізувати увесь поєдинок загалом, то найбільш справедливим його підсумком повинна була бути нічия. Однак статус-кво команди зберегли лише у першій половині зустрічі, а головні події в матчі відбулися упродовж другого тайму.

Команди діяли самовіддано і при цьому як господарі, так і гості намагалися нав’язати супернику свій футбол. Та контролювати хід подій на полі на постійній основі так жодній з команд і не вдалося. У першій половині матчу нагоди відкрити рахунок були і у волинян, і у галичан. Однак оборона та голкіпери зводили нанівець усі атакувальні зусилля опонента, тож до перерви глядачів голів так і не побачили.

Як ми уже казали, рівною гра була й по перерві. Зокрема, кожна зі сторін мала низку гольових моментів. Та розпорядилися ними команди по-різному. У «зелено-білих академіків» з реалізацією так і не склалося, тож господарі і після фінального свистка залишилися «сухими». Водночас вдало вони зіграли і в передній лінії. З гри, щоправда, BRW-ВІК так і не забив, а от зі стандартів волиняни двічі довели справу до взяття воріт суперника – 2:0 на їхню користь.

«Буковина» (Чернівці) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) 0:6 (0:2)

8 жовтня. Початок – 14:00. Чернівці. Стадіон «Мальви»

Голи: Карабін (7, 44), Софінський (30, 41), Даніловський (58, пенальті), Бей (64).

Гості одразу пішли в атаку і вже на 7-й хвилині Ярослав Карабін добряче познущався над воротарем господарів – вискочивши один на один, двічі обіграв його, а заодно ще й захисника і закотив м’яча у пусті ворота.

До перерви карпатівці забили ще один гол. На 30-й хвилині Юрій Тлумак по центру з меж карного майданчика вистрілив по цілі – голкіпер буковинців з гарматою галичанина впорався, відбивши круглого, але партнери його не підстрахували і Роман Софінський, будучи першим на м’ячі, добив його до сітки. 2:0 на користь «левів» – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

По перерві шкіряна сфера залітала до сітки воріт «Буковини» вдвічі частіше, ніж у першій 35-хвилинці. На 41-й хвилині той таки Роман Софінський справа увірвався в штрафний майданчик і влучно поцілив у ближній кут. А за три хвилини «дубль» оформив і Ярослав Карабін – голеадор «зелено-білих» вдало зіграв на добиванні.

На 58-й хвилині Роман Софінський мав забивати свій третій м’яч, але оборонці команди господарів порушили проти нього правила в карній зоні і арбітр без вагань вказав на точку. Роман Даніловський суддівський вирок виконав бездоганно. А останню крапку у грі поставив Андрій Бей: обігравши захисника на швидкості, вийшов один на один і пробив потужно над головою воротаря – 6:0 на користь карпатівців.

U-14

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – BRW-ВІК (Володимир-Волинський) – 1:0 (1:0)

8 жовтня. Початок – 14:00. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Гол: Підгурський (15).

Команди провели хорошу, бойову гру, в якій обидві сторони і самі грали у футбол, і дозволяли це робити опоненту. Гості загалом залишили про себе своїми діями гарне враження, однак позитивного результату досягти їм цього разу не судилося.

Незважаючи на організовану і достатньо зрілу командну гру волинян, карпатівці все ж виглядали трішечки краще. Перевага на їхньому боці була й за створеними гольовими моментами. Вже у дебюті гри м’яч двічі мав залітати до сітки воріт BRW-ВІК. Але на 15-й хвилині, тобто в середині першого тайму, рахунок таки було відкрито. Капітан «зелено-білих» Віталій Роман, пробиваючи штрафний удар з центрального кола, віддав передачу за комірець центральним захисникам, а опорний півзахисник Денис Підгурський, який вчасно підключився до атаки, вискочивши оборонцям за спини, в дотик скерував шкіряну сферу до сітки воріт.

Рахунок 1:0 залишився незмінним не лише до завершення першого тайму, а й другого так само. Хоча нагод змінити його на свою користь мали обидві команди – друга 30-хвилинка була доволі «веселою» в плані створених моментів. Однак треба сказати, що карпатівці були ближчими до того, щоб збільшити свою перевагу за забити м’ячами щонайменше до двох, ніж гості врятувати нічию.

«УФК-Карпати» (Львів) – СДЮСШОР (Ужгород) – 4:0 (1:0)

8 жовтня. Початок – 14:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Голи: Петрук (1), Малакі (38), Дурдас (44, 52).

Повна перевага господарів упродовж обох таймів з великою кількістю створених гольових моментів – саме таким був характер звітної гри. Тому поразка з рахунком 0:4 – це ще не найгірший варіант підсумкового рахунку для команди гостей.

Цікаво, що рахунок було відкрито уже на 40-й секунді. «Академіки» у своїй першій атаці виконали подачу верхом у середину карної зони закарпатців. Захисники м’яча винесли, але вдало на підборі зіграв Нікіта Петрук – в дотик, не давши круглому опуститися на землю, з-за меж штрафного майданчика він влучно пробив по цілі. Цей гол став єдиним у першій 30-хвилинці матчу. Решту голів галичани провели у другому таймі.

Рахунок було подвоєно на 38-й хвилині зі стандарту. Подача верхом з флангу зі штрафного в карний майданчик і Олексій Малакі головою переправив шкіряну сферу до сітки. А далі «дубль» оформив Андрій Дурдас. На 44-й хвилині він замкнув фланговий простріл від Михайла Чорного. А за вісім хвилин голеадор нашої команди вдало зіграв на добиванні.