Єдиний райцентр Львівщини без міського водогону нарешті отримав воду

logo


Йдеться про місто Турка. Власне, за радянський часів водогін там був, але останніх двадцять років він не функціонував. Бракувало грошей на реконструкцію. Відтак воду люди носили із криниць за десятки метрів від дому.

Той час, коли не було води, пані Надія згадує як кошмар. Мешкає у сімейному гуртожитку від місцевої «автошколи». Найближча криниця майже за сто метрів від будинку. До того ж, вона одна на усю вулицю, тому води вистачало не всім.

«Ми вставали вночі, тому що вдень не можливо було набрати. В нас багато людей там проживає і навкруги також. Тому йшли до криниці 4-5 ранку, хто коли як міг, щоби запастися водою», – пригадує Надія Безуханич, яка мешкає у «сімейному» гуртожитку на вулиці Данила Галицького.

З криниць воду набирало усе місто. А це майже сім з половиною тисяч мешканців. Хоча водогін у Турці був, але вийшов з ладу і майже 20 років чекав реконструкції.

«Було прокладено 2 700 метрів поліетиленових труб. Влаштовано 17 пожежних гідрантів, що чергу покращило пожежну безпеку нашого міста, в якому більшість будинків є дерев’яними», – розповів голова Агенції із впровадження мікропроекту з реконструкції водогону Олександр Гвоздінський.

«У наших кранах з’явилася гаряча тепла вода і життя стало комфортним.  Звичайно жити без води жахливо, особливо коли є маленькі діти. А тепер не треба економити, не треба запасатися водою. Живемо як цивілізовані люди», – говорить мешканка «сімейного» гуртожитка Іванна Галишин.

Провести водогін Турці допоміг Український фонд соціальних інвестицій та грант німецького уряду. Виділили два мільйони 500 тисяч гривень. Це 80% вартості проекту, ще 20% дофінансувала сама громада.

«По суті, він зробив соціально-культурний прорив у Турці. Водогін не тільки змінив життя мешканцям, які тепер мають у своїх кранах гірську цілющу воду, але й суттєво покращив інвестиційний клімат Турківщини вцілому», – наголосив директор Львівського регіонального представництва Українського фонду Соціальних інвестицій Василь Кузьменко.

Загалом же ж у соціальну інфраструктуру Львівщини фонд інвестував вже близько 100 мільйонів гривень.