Мерія Львова хоче ввести нові правила руху для велосипедів та електромобілів

logo


Мерія Львова має намір запровадити низку нових дорожніх знаків для велосипедів та нового виду транспорту – електромобілів.

Таке рішення міська комісія з безпеки дорожнього руху ухвалила 10 серпня, передає Захід.

Нові дорожні знаки користуючись досвідом європейських країн, розробили Польщі, активіст ГО «Львів – безпечне місто» Мирослав Голяк, спеціаліст управління транспорту і зв’язку ЛМР Костянтин Баранюк, урбаніст Дем’ян Данилюк та представник Tesla Motors Club Ukraine Назар Шимоне-Давида.

Зокрема, львівські фахівці пропонують доповнити перелік табличок, які розташовуються під дорожніми знаками.

Так, поряд з табличками, які позначають вид транспорту, на який поширюється дія знаку(вантажівка, вантажівка з причепом, легкове авто, автобус, трактор, мопед, велосипед) мають зявитися таблички з перекресленими видами транспорту, які б позначали, що дія знаку не розповсюжується на цей вид транспорту.

До переліку табличок, які встановлюються поруч із знаком «Інша небезпека», пропонують додати табличку, яка сповіщатиме про небезпеку удару ззаду.


Табличка, яка попереджає про ще один вид небезпеки

Львів’яни пропонують також запровадити додаткові знаки для електромобілів. За словами одного з розробників нових знаків Костянтина Баранюка, нові таблички забезпечать доступ електромобілів до зарядних станцій. «Парковка на вулиці Січових Стрільців має два місця для зарядки електромобілів, але підїхати до них неможливо, – пояснює фахівець. – Звичайні автомобілі перегороджують шлях».

Нові таблички для електромобілів

Львівські фахівці також пропонують запровадити для електромобілів нові знаки сервісу, які інформуватимуть про місце для зарядки та техобслуговування. Однак, для реалізації такої пропозиції необхідно спочатку внести до ПДР поняття «електромобіль».

Знаки зарядок для електромобілів

 Знаки техобслуговування для електромобілів

Львівяни підготували також низку нових знаків для велосипедистів. Так, інформаційно-вказівну групу пропонують доповнити знаком «Реверсна смуга для велосипедів». Зараз є знаки, які позначають виділену смугу руху, по якій громадський транспорт може їхати проти руху іншого транспорту. Знак на позначення такої смуги пропонують запровадити і для велосипедів. Зокрема, у Львові реверсна велосмуга є на вулиці Коновальця.

Знаки «Велосипедний переїзд» та «Велосипедно-пішохідний переїзд» пропонують ставити там, де велодоріжка перетинає автодорогу. Планується, що завдяки такому нововведенню велосипедист перетинатиме дорогу на велосипеді, а не пішки, як того вимагає звичайний пішохідний перехід.

Знаки реверсних смуг для велосипедистів


Знаки «Велосипедний переїзд» та «Велосипедно-пішохідний переїзд»

Для велосипедистів також пропонується запровадити кілька видів табличок, які вказують напрямок руху по велодоріжках. Зокрема, на думку львівських фахівців, попереджувальний знак «Виїзд велосипедистів» повинен доповнюватися табличками, які повинні встановлюватися на перетині велодоріжок і автошляхів і попереджати водіїв про напрямок руху прихильників двоколісного транспорту.

До наказових знаків «Доріжка для велосипедистів» також пропонують встановлювати таблички, які вказуватимуть напрямок, у якому можна рухатися по велодоріжці.

Знаки для водіїв автомоблів, які позначають напрямок руху велоспедистів (вгорі), та знаки для велоспедистів (внизу)

Групу табличок, які позначають спосіб паркування автомобілів, пропонують розширити та використати дизайн аналогічних польських табличок.

Львів’яни також пропонують запровадити інформаційно-вказівний знак «Місце для розвантаження», який дозволить автомобілям, які підвозять товари до магазинів, паркуватися у місцях, де зупинка заборонена.

Таблички на позначення способу паркування


Знак «Місце для розвантаження»

Біля дитсадків, шкіл та дитячих центрів львівські фахівці пропонують доповнити знак «Пішохідний перехід» спеціальною жовтою табличкою «Діти».

Ще одне пропоноване нововведення – знак спільної зупинки кількох видів громадського транспорту.

«Аби не вішати два знаки, приміром, на суміщеній зупинці автобусів та електротранспорту, необхідно позначити різні види громадського транспорту в одному», – пояснює Костянтин Баранюк.

Табличка «Діти» біля пішохідного переходу (зліва) та знак «Суміщена зупинка громадського транспорту» (справа)

З пропозицією затвердити нові дорожні знаки та внести відповідні зміни до Правил дорожнього руху Управління транспорту і зв’язку ЛМР звернеться до керівництва Національної поліції України.