На Грибовицькому сміттєзвалищі існує загроза обвалу – Ірина Маруняк

logo
23535_na_gribovickomu_smittezvaliwi_isnue_zagro.jpeg


Сміття може обвалитись у озера інфільтратів.

Про це сьогодні на сесії Львівської міської ради заявила заступниця голови міської комісії з питань ТЕБ і НС Ірина Маруняк.

За словами Ірини Маруняк, пророблено 95% робіт з підсилення дамб озер інфільтратів. Проект стабілізації сміттєзвалища і підсилення дамб виконав інститут “Гірхімпромнагляд”, на що виділено 10,5 млн. гривень з міського бюджету. Проект “Гірхімпромнагляду” пройшов експертизу Мінрегіонбуду. Зараз роботи припинено на вимогу мешканців сіл Малехів, Грибовичі та міста Дубляни.

“Роботи слід продовжити, оскільки в осінній період зросте небезпека обвалу сміття”, – наголосила Ірина Маруняк.

З ініцітивною групою, яка представляє громади Малехова, Грибович і Дублян ведуться перемовини, за результатами яких погоджено встановлення відеоспостереження на сміттєзвалищі. На даний момент вже встановлено чотири відеокамери (ще чотири планують встановити) і один тепловізор, монтують огорожу полігону (на це з міського бюджету виділено 2 мільйони 600 тисяч гривень). Інформація з камер і тепловізора надходитиме у Міський центр безпеки. Роботи планують завершити до 10 жовтня.

Наразі Мінрегіонбуду погодив проект рекультивації сміттєзвалища і будівництва заводу переробки ТПВ, першим етапом якого є стабілізація сміття. Ірина Маруняк додала, що погодження питання про виділення коштів на рекультивацію Міністерством фінансів буде до місяця часу.

Міський голова Андрій Садовий зазначив, що він таємно веде переговори щодо вивозу сміття він проводить з мерами інших міст.

Нагадаємо, як заявив вчора Андрій Садовий, 20% майданчиків Львова переповнені сміттям, яке немає куди вивозити. Приймати сміття зі Львова відмовились Дніпро, Миколаїв та більшість населених пунктів Львівщини.

А поділитися?