На Грибовицькому сміттєзвалищі може обвалитися сміття з боку гудронних озер – еколог

logo
na_gribovickomu_smittezvaliwi_mozhe_obvalitisja_smittja_z_boku_gudronnih_ozer_ekolog.jpg


На Грибовицькому сміттєзвалищі потрібно ставити сміттєсортувальну лінію та укріплювати підпірні стінки, оскільки існує загроза обвалу з боку гудронних озер.

Про це під час всеукраїнської конференції на тему «Екозагрози. Як попередити та протистояти» розповів еколог Марко Шпікула, передає кореспондент «Вголосу».

«На сміттєзвалищі потрібно ставити сортувальну лінію, яка прийматиме сміття, сортуватиме його на відходи, які можна переробити, а ті, що переробити не можна під пресом їх стискатимуть, зайва вода виходитиме, щоб не було інфінтратів. Далі – їх замотують плівкою та складають каскадом, та ними підпирають ту стіну на сміттєзвалищі. Зсув відбувся через те, що було порушення захоронення відходів», – сказав еколог

Обвал, за словами еколога, може трапитися й на іншому боці сміттєзвалища.

«Це трапилось з одного боку, але таке ж саме трапиться і з іншого, але там ситуація буде ще гіршою через наявність гудронних озер. Уявіть, що буде, якщо сміттєва стіна зсунеться на гудронне озеро, а це цілком реально, бо станом на сьогодні ніхто нічого не робить», – додав Марко Шпікула.


Реклама

А поділитися?