На Грибовицькому сміттєзвалищі укріплять дамбу на озерах з фільтратами

logo
41393_na_gribovickomu_smittezvaliwi_ukripljat_d.jpeg


На Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом укріплять дамбу, щоб запобігти потраплянню фільтратів до ріки Малехівки.

У вівторок, 22 листопада, депутати інженерної комісії ЛМР надали ЛКП «Збиранка» дозвіл на розробку проекту укріплення дамби на озерах з фільтратами. Йдеться про частину дамби, розташовану біля ділянки полігону, на якій у травні стався зсув сміття.

Одразу після зсуву, 31 травня, депутати міськради виділили майже 14 млн грн на Грибовицьке сміттєзвалище і, зокрема, будівництво дамби. Проте зараз дамба, за словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергія Бабака, потребує посилення.

«На озерах з фільтратами збудована дамба. Але фільтрат продовжує прибувати. Тому дамбу треба посилити, адже восени та взимку під час опадів там можуть бути проблемні ділянки», – сказав Бабак.

Для цього планують викопати рів довжиною близько 150 м та глибиною близько 3 м і встановити в ньому гідроізоляцію та дренажну систему. Таке посилення дамби унеможливить потрапляння фільтратів до ріки Малехівки.

Бабак також додав, що точна вартість робіт з укріплення дамби буде відома після виготовлення проектної документації. Проте в будь-якому разі ці роботи виконають коштом статутного капіталу ЛКП «Збиранка» і додаткових грошей з бюджету Львова не виділятимуть.

Крім того, наразі ЛНУ імені Івана Франка та «Львівська політехніка» розробляють метод очистки фільтратів. У лабораторних умовах випробовують два методи – очистку киснем або реагентами.

Нагадаємо, у травні на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, під час гасіння якої стався обвал схилу сміттєзвалища. Внаслідок цього загинули троє рятувальників та зник еколог ЛКП «Збиранка». Наразі на полігон сміття не вивозять. На самому ж сміттєзвалищі встановили тепловізор, камери відеоспостереження та розробили проект посилення дамб озер з фільтратами.


Реклама

А поділитися?