На Львівщині довкола сміттєвоза розгорівся скандал

logo
102901_na_lvivwini_dovkola_smittevoza_rozgorivsj.jpeg


пдв2 1Турківська міська рада сплатила за сміттєвоз майже 1,18 млн грн, з яких 196 тис. грн ПДВ, підприємцю, який не є платником ПДВ, а працює на єдиному податку. Про це стало відомо з низки судових ухвал, які були оприлюднені в реєстрі в травні-червні цього року в рамках досудового розслідування самбірської поліції, пишуть «НГ. Львів».

Згідно з Prozorro, у листопаді минулого року Турківська міська рада вирішила придбати сміттєвоз із заднім завантаженням з пробігом не більше 400 тис. км. Обладнання повинно встановлюватись на шасі автомобіля Mercedes Benz, Scania, MAN або еквівалент. На торги свої пропозиції подали ПП “Дрогобичбуд”, ПП “Територіябуд” та приватний підприємець Володимир Маркович, чия пропозиція була найдешевшою.

єдата 768x339Згідно з документами в Prozorro, підприємець пропонував сміттєвоз 2001 р.в. на базі Man. Він також завантажив у систему свідоцтво платника єдиного податку. Разом з тим, у специфікації до укладеного 14 грудня 2016 року договору вказано, що підприємець продав КАМАЗ 43106, вартість якого становить 980 тис. грн плюс 196 тис. грн ПДВ.

Під час досудового розслідування слідчі з‘ясували, що підприємець для участі в торгах подав довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, хоча мав борг в майже 2 тис. грн.

пдв2 768x344Також вони з’ясували, яким чином MAN перетворився на КАМАЗ. В судовій ухвалі зазначено, що 8 грудня посадовці Турківської міськради склали акт огляду пропонованого підприємцем сміттєвоза MAN, 2001 року випуску, однак виявили недоліки. Підприємець натомість запропонував сміттєвоз марки КАМАЗ-43106 2007 року випуску, який, на думку членів комісії, відповідав технічним вимогам. А тому вони запропонували змінити предмет закупівлі. Водночас слідчі виявили, що у підприємця Володимира Марковича станом на 8 грудня не було у власності ні сміттєвоза MAN, ні КАМАЗ 43106.

реєстр 2Щодо інших учасників торгів, то ПП “Територіябуд” припинило свою діяльність 10 березня цього року, а ПП “Дрогобичбуд” у січні цього року було перетворено на ТОВ “Укрзахідбудтрест”.

До речі, у листопаді минулого року Турківська міськрада за прямим договором придбала у цього ж підприємця Володимира Марковича автомобіль ГАЗ за 140 тис. грн, однак вже без ПДВ.

А поділитися?Вам має сподобатись...