На Львівщині фермери і воїни АТО презентували агротуристичний кластер ”ГорбоГори”

logo


У селі Хоросно Пустомитівського району, у мальовничій місцевості поблизу Львова, презентували агротуристичний кластер “ГорбоГори”. Це стало цікавинкою ярмарку “Добрі традиції Галичини”. Його другий рік поспіль організовують у районах області за ініціативою департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА.

На свято завітало чимало гостей. Серед них були народний депутат України Богдан Дубневич, голова Львівської ОДА Олег Синютка, жителі Львова та довколишніх сіл.

Цей унікальний проект реалізували фермери Пустомитівщини за сприяння влади. До них приєдналися учасники АТО і науковці. Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив: “Сьогодні демонструємо, що фермери на Львівщині — це вже не просто успішні підприємці, а люди, які здатні об’єднатися і в єдності продемонструвати новий ступінь розвитку. Не тільки наша земля, яка є надзвичайно багатою, дає нам великі можливості, а й найголовніше наші люди — добрі, мудрі, працьовиті. Кластер “ГорбоГори” — ще один приклад того, як об’єднуючись, люди отримують ще кращий добробут”.

Один із засновників агротуристичного кластеру “ГорбоГори” — учасник АТО, голова фермерського господарства Антон Мільчевич, повернувшись зі сходу, не лише відновив діяльність своєї ферми, на якій утримує майже 400 овець, а й залучає до роботи своїх побратимів. Він розповів про ідею кластеру: “Наш задум — створити постійний майданчик для громадськості та місцевого населення. “ГорбоГори” утворили три сільські ради, розташовані поруч. Зараз ще інші сільські ради висловили бажання доєднатись, адже проект надзвичайно цікавий”.

Під час відкриття на сцені виступали художні колективи, присутніх розважав гуморист Стефко Оробець. У зоокуточку діти зі Львова дивилися на овець, павичів, телят та інших звірів, яких діти у місті не бачать. Також можна було покататися на повітряній кулі і конях, власноруч виготовити прикраси з овечої шерсті, навчитися різьби по дереву, розпису дерев’яних іграшок, постріляти в пневматичному тиру.

Поруч вирував ярмарок, на якому очі розбігалися від різноманітних смаколиків. Продавали мед, сир, вироби із шерсті, дерева, городину, рибу та багато іншого. Привезли свій товар і місцеві виробники, і гості із сусідніх областей. Один із гостей — Василь Тронюк — приїхав із села Небідне Коломийського району Івано-Франківської області. Він продавав будз, бринзу, сулугуні, моцареллу.

Майстриня Оксана Когут із Яворівщини привезла на ярмарок дерев’яні іграшки. Діти із захопленням опановували нові екологічно чисті забавки.

Працівниці Національно-природного парку “Північне Поділля” вчили дітей, як із вовни виготовляти еко-прикраси. Одна із них — Мар’яна Ваник — розповіла: “Намагаємося розказати і показати дітям і дорослим, як можна використати природний матеріал і створити гарну річ”.

Фермери з Львівщини представили свою продукцію. Зокрема, голова фермерського господарства “Надія” із Холодновідки Михайло Ковальський привіз екологічну продукцію — буряки, картоплю, моркву, огірочки, капусту.

Організатори запевняють, що “ГорбоГори” повинні стати постійним майданчиком для зустрічі громади. Тут незабаром відбудеться свято обжинків, на яке запросять фермерів з усієї Львівщини. А різьбярі по дереву зголосилися провести майстер-класи з популяризації цієї робітничої професії.

Надія ГЕРБОВКА.

Фото автора.

Львівська область.

Голос України