На Львівщині вже майже половині сімей призначено житлову субсидію

logo
41597_na_lvivwini_vzhe_majzhe_polovini_simej_pr.jpeg


У сусідніх областях кількість субсидіантів не перевищує 200 тисяч, тоді як у нашій області це число вдвічі більше — понад 400 тисяч. І цілком можливо, що воно надалі збільшуватиметься. 

Адже лише за трохи більше як два тижні — від 28 жовтня до 14 листопада — субсидії оформили 10 466 сімей, пише газета “Експрес”. 

“Нині на Львівщині житлові субсидії отримують 401 470 домогосподарств (майже половина загальної кількості сімей в області) на загальну суму понад 2,2 мільярда гривень (2 206 785 000 гривень), — розповідає Ірина Войтович, головний спеціаліст відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації. — Середній розмір призначених субсидій за останній місяць для одного домогосподарства в області становив 927,5 гривні. У Львові — 632,1 гривні”.

Звісно, не всі, хто звертався по житлову допомогу, її отримав. Від початку року відмовлено в оформленні субсидій 12 363 сім’ям. “Причини відмов доволі різні, — каже Ірина Войтович. — Хтось зробив одноразову покупку на суму понад 50 тисяч гривень упродовж 12 місяців перед зверненням. Хтось вирішив оформляти пільги з оплати житлово-комунальних послуг, а в такому разі субсидію вже не можуть призначати”.

Є сім”ї, у яких виходить так звана нульова субсидія. “Так стається, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, — пояснює головний спеціаліст. — Буває так, що домогосподарству в неопалювальний період виходить нульова субсидія, а в опалювальний період, коли вартість фактично використаних послуг значно зростає, таки нараховують цю житлову допомогу. Якщо ж і в опалювальний період доходи сiм’ї дають змогу самостiйно сплачувати за комунальнi послуги, домогосподарству відмовлять в оформленні субсидії”.

Богданна МАРТИНИК

А поділитися?