Перед Львівським університетом планують збудувати ще одну дорогу

logo


Львівська мерія оприлюднила попередній детальний план території (ДПТ), що передбачає реконструкцію площі перед Львівським університетом і будівництво під цією площею дворівневого підземного паркінгу на 350 автомобілів. ДПТ передбачає кілька варіантів реконструкції, остаточний вибір мають зробити в кінці лютого, після громадських слухань.

ZAXID.NET спробував проаналізувати переваги і недоліки кожного з варіантів.

***

Варіант «А» передбачає, винесення лінії руху громадського транспорту на вул. Січових Стрільців, що скасовує потребу в окремому проїзді для них на вул. Університетській. Однак через те, що таке рішення ускладнить рух транспорту у місці повороту з вул. Січових Стрільців та вул. Гнатюка, у ДПТ вирішили не розглядати цей варіант організації руху.

Схема руху згідно з варіантом «А» (клікніть для збільшення)

Варіантом «Б» пропонується здійснювати рух громадського транспорту (тролейбусів) по окремому проїзду перед пам’ятником Івану Франку. Вздовж проїзду передбачено облаштування двох кінцевих зупинок. Відтак у ДПТ є кілька пропозицій організації руху, згідно з варіантом «Б», який взяли за основу.

Зокрема, варіант «Б-1.1» передбачає прокласти проїзд для громадського транспорту безпосередньо перед пам’ятником Івану Франку, а також перенести смугу руху для автомобілів ближче до пам’яника. Розробники ДПТ вважають, що перевагою цього варіанту є збільшення простору перед університетом, завдяки перенесенню проїзної частини вулиці на відстань приблизно 40 м від головного корпусу.

Схема руху на цій ділянці згідно з варіантом «Б-1.1» (клікніть для збільшення)

Варіант «Б-1.2» є аналогічним до варіанту «Б-1.1», однак передбачає облаштування тунелю перед університетом, яким би мали їздити приватні авто. Цей варіант забезпечить більше простору для пішоходів.

Схема руху на цій ділянці згідно з варіантом «Б-1.2» (клікніть для збільшення)

Варіант «Б-2.1» відрізняється від першого варіанту пропозицією облаштування заїздів та виїздів у підземний паркінг. Цей варіант також виключає можливість будівництва тунелю для приватних авто.

Клікніть для збільшення

Варіант «Б-3.1» передбачає звуження дороги для проїзду авто до 7 м. Цей варіант також залишає односторонній рух приватного транспорту по дорозі безпосередньо перед університетом (як це є зараз), натомість громадський транспорт рухатиметься новим проїздом перед пам’ятником Франкові.

Клікніть для збільшення

Варіант «Б-3.2» є аналогічним варіанту «Б-3.1», однак також передбачає будівництво тунелю для руху приватних авто на вул. Університетській.

Клікніть для зблішення

Як розповів ZAXID.NET головний архітектор міста Юліан Чаплінський, на громадське слухання виносяться усі вказані у ДПТ перечислені варіанти. Однак, на думку Чаплінського, найкращим є варіант «Б-3.1» облаштування руху транспорту, який і рекомендувала містобудівна рада.

«Через вул. Університетську, вул. Словацького проходитиме у майбутньому мале транспортне кільце – це дві смуги руху в одну сторону проти годинникової стрілки навколо центру міста. Є дуже вузьке місце, поворот на перехресті вул. Університетська – Січових Стрільців – Словацького і там завжди є незаконне паркування і тролейбусам важко повертати, вони створюють затори. Тому з’явилась ідея, чому б змінити площу перед пам’ятником Франку і не прокласти тролейбусну лінію через площу, як площею Ринок їздять трамваї. І таким чином розділити потоки тролейбусів і автомобілів», – сказав Чаплінський.

Щодо ідеї облаштування транзитних тунелів на ділянці перед університетом Юліан Чаплінский ставиться скептично.

«У варіант тунелю я не вірю. Ми попросили розробника пропрацювати цей варіант, але цей тунель не є добрий, бо мале транспортне кільце повинно давати можливість їздити і автобусам, а вони не заїдуть під таким кутом у цей тунель. Тому це варіант, який просто технічно показує, що він не є реальний», – сказав Чаплінский та додав, що є одним недоліком облаштування будівництва тунелю є його вартість.

Він також додав, що змінити рух транспорту на ділянці перед ЛНУ ім. Івана Франка можна незалежно від того, чи буде реалізовуватись інвестиційний проект будівництва підземного паркінгу.

У понеділок, 12 лютого, у великій сесійній залі Львівської міськради о 18:00 відбудеться зустріч з головною архітекторкою проекту Інесою Скляровою, а також до 19 лютого можна подавати скарги та пропозиції, що пов’язані з змінами на цій території. Пропозиції можна подавати у відділ громадського партнерства «Секретаріату ради» через ЦНАП.

Як писав ZAXID.NET, підземні паркінги у Львові планують збудувати перед ЛНУ ім. Івана Франка, а також на площі Петрушевича. Цьогоріч мерія планує оголосити інвестиційний конкурс щодо будівництва підземного паркінгу на пл. Петрушевича.