Руїни Високого замку хочуть відреставрувати

logo
119025_rujini_visokogo_zamku_hochut_vidrestavruv.jpeg


Фото Юрко МориквасФото Юрко Мориквас

Понад 5 мільйонів Львівська міська рада виділила на консервацію та реставрацію руїн Високого замку.

Про це повідомляє “Львівська газета”, – передають “Львівські”.

Роботи з Високим замком хочуть провести в 2017-2018 роках. За цей час планують консервувати частини стіни, що залишилась, добудувати ще одну бійницю до вцілілої. Також планують зробити деревяну терасу поблизу пам’ятки.

Проект реставрації розробив Зіновій Лагуш, займатиметься роботами фірма “Арка-Пік”. Вона вже проводила у місті реконструкцію площі Митної. Міська рада зазначає, що проект хочтуь зробити так, щоб львів’янам було приємно проводити там час. Хочу впорядкувати саму площу та укріпити схил.

Правда, проект доведеться скоригувати, адже щодо нього висловили зауваження львівські археологи. Воин заначили, що згідно законодавством України, перед реставрацією таких важливих пам’яток мають проводити комплекесні наукові дослідження, зокрема археологічні. А в проекті цього не передбачено.

«Високий замок донині залишається малодослідженим. Такі роботи як консервація решток, що залишились після насипання Копця Унії, – це одна з небагатьох можливостей дослідити рештки пам’ятки і, можливо, прояснити щось в історії спорудження Високого замку. Є припущення, що за Данила Галицького замок міг бути дерев’яним, поляки стверджують, що мурованим він став лише за Казимира Великого. Але тільки археологічні дослідження можуть дати відповіді на ці питання», – коментує директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.


Реклама

А поділитися?