Суд Львова визнав незаконним нарахування об’єму газу за показами будинкового лічильника

logo


Мешканець Добротвору Богдан Ясіновський виграв у ПАТ “Львівгаз” суд щодо нарахування об’єму спожитого газу йому як споживачу за показами загальнобудинкового лічильника, повідомляє ZAXID.NET.

Таке рішення у вівторок, 24 липня, ухвалив Шевченківський районний суд Львова. У ПАТ “Львівгаз” справу наразі не прокоментували.

Як повідомив керівник ГО “Громадський рух Європейське місто” Богдан Рабешко, який представляв інтереси позивача, суд зобов’язав ПАТ “Львівгаз” перерахувати Богданові Ясіновському спожитий газ за нормою, передбаченою постановою уряду, а не за показами загальнобудинкового лічильника.

Йдеться про постанову Кабінету міністрів України №203 “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників” від 23 березня 2016 року. У ній для квартир, у яких немає лічильників, передбачені чіткі норми споживання на людину.

Богдан Рабешко також посилається на закон “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, до якого 21 грудня 2017 року були внесені правки. Згідно з ними, споживачі можуть встановити собі лічильники за власний кошт і впродовж 12 місяців ці гроші їм повинні відшкодувати. Порядок відшкодування витрат на лічильники мав би передбачити уряд, однак цього так і не зроблено.

За його словами, Богдан Ясіновський хоче встановити собі індивідуальний лічильник газу. Але не може зробити це саме через те, що уряд не напрацював процедури відшкодування його вартості, адже чоловік не певен, коли йому відшкодують гроші за лічильник і чи відшкодують взагалі.

Богдан Рабешко зазначив, що хоча ПАТ “Львівгаз” може оскаржити рішення в апеляційному суді, воно все одно є прецедентним.

“Ми фактично створили прецедент. Якщо інші громадяни України виграватимуть такі справи, то облгази понесуть колосальні втрати на відшкодування судових витрат. І лише це змусить їх звернутись до уряду з проханням налагодити процедуру і врешті прискорити встановлення лічильників у квартирах, – підкреслив Богдан Рабешко. – Загальнобудинковий газовий лічильник не може бути засобом обліку газу для споживача. По-перше, він не дає достовірних даних щодо визначення об’ємів споживання окремим споживачем. По-друге, будинковий лічильник газу встановлений не на межі балансової належності – багатоквартирний будинок не є об’єктом споживача, на відміну від квартири”.

У ПАТ “Львівгаз” наразі не повідомили, чи оскаржуватимуть прийняте Шевченківським районним судом рішення. Речниця підприємства Ірина Палига повідомила, що коментар з цього приводу надасть голова правління підприємства на початку серпня.

Рішення Шевченківського райсуду за позовом Богдана Ясіновського до ПАТ “Львівгаз” (клікніть для збільшення). 

Житель Добротвора Богдан Ясиновский выиграл в ПАО “Львовгаз” суд о начислении объема потребленного газа ему как потребителю по показаниям общедомового счетчика, сообщает ZAXID.NET. 

Такое решение во вторник, 24 июля, принял Шевченковский районный суд Львова. В ПАО “Львовгаз” дело пока не прокомментировали.

Как сообщил руководитель ОО “Общественное движение Европейский город” Богдан Рабешко, который представлял интересы истца, суд обязал ПАО “Львовгаз” перечислить Богдану Ясиновскому потребленный газ по норме, предусмотренной постановлением правительства, а не по показаниям общедомового счетчика.

Речь идет о постановлении Кабинета министров Украины №203 “О нормах потребления природного газа населением при отсутствии газовых счетчиков” от 23 марта 2016 года. В ней для квартир, в которых нет счетчиков, предусмотрены четкие нормы потребления на человека.

Богдан Рабешко также ссылается на закон “Об обеспечении коммерческого учета природного газа”, в который 21 декабря 2017 были внесены правки. Согласно им, потребители могут установить себе счетчики за свой счет и в течение 12 месяцев эти деньги им должны возместить. Порядок возмещения расходов на счетчики должно предусмотреть правительство, однако этого так и не сделано.

По его словам, Богдан Ясиновский хочет установить себе индивидуальный счетчик газа. Но не может сделать это именно потому, что правительство не наработало процедуры возмещения его стоимости, ведь человек не уверен, когда ему возместят деньги за счетчик и возместят ли вообще.

Богдан Рабешко отметил, что хотя ПАО “Львовгаз” может обжаловать решение в апелляционном суде, оно все равно является прецедентным.

“Мы фактически создали прецедент. Если другие граждане Украины выигрывать такие дела, то облгазы понесут колоссальные потери на возмещение судебных издержек. И только это заставит их обратиться к правительству с просьбой наладить процедуру и в конце ускорить установку счетчиков в квартирах, – подчеркнул Богдан Рабешко. – общедомовой газовый счетчик не может быть средством учета газа для потребителя. Во-первых, он не дает достоверных данных по определению объемов потребления отдельным потребителем. Во-вторых, домовой счетчик газа установлен не на границе балансовой принадлежности – многоквартирный дом не является объектом потребителя, в отличие от квартиры”.

В ПАО “Львовгаз” пока не сообщили, буду тли обжаловать принятое Шевченковским районным судом решения. Пресс-секретарь предприятия Ирина Палыга сообщила, что комментарий по этому поводу предоставит председатель правления предприятия в начале августа.

Решение Шевченковского райсуда по иску Богдана Ясиновского в ОАО “Львовгаз” (кликните для увеличения).