У Львові до свого 70-річчя Мирослав Откович презентував велику акварельну виставку

logo


Учора, 31 березня,  в Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові відкрилася велика виставка відомого художника-аквареліста Мирослава Отковича. Присвячена ця виставка 70-річчю митця, яке він святкує сьогодні, 1 квітня. В експозиції представлені як твори, що були створені нещодавно, так і роботи, які уже стали класикою українського акварельного живопису.

Експоновані на виставці роботи Мирослава Отковича створенні в улюблених жанрах художника -натюрморт, пейзаж (морські краєвиди, Карпатські гори, екзотичні пейзажі Кіпру та Чорногорії, урбаністичні види Парижу), декоративні та жанрові композиції, а також роботи на християнську тематику. У своїх акварельних роботах митець поєднує традиційні засоби виразності зі сучасними прийомами фактурної розробки і збагачення акварельної плями. Характерною ознакою його творчості є поєднання технік акварелі та темпери.

Окремо на виставці представлено частину його мистецького проекту “1000 років Софії Київській”. Зокрема портрети визначних політичних і культурних діячів України – київські князі Володимир та Ярослав, княгиня Ольга, княжна Анна Ярославівна, митрополит Петро Могила, гетьман Іван Мазепа.

Під час відкриття лунало багато привітань ювіляру від представників влади та різних організації. А представники Городоцького району Львівської області нагородили Мирослава Отковича спеціальною відзнакою  за особливий внесок у розвиток українського мистецтва, прославлення рідного краю, гуманістичну та громадську діяльність.

Довідка “Дня”

Откович Мирослав Петрович (1 квітня 1947 року) — художник-аквареліст, сценограф, реставратор, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки художників України з 1980 року.  

У 1983 році очолив Львівський філіал Національного науково-дослідного реставраційного центру України. У 1986–1989 роках був членом комісії по акварелі Спілки художників СРСР. У 2001 році закінчив Львівську Національну Академію мистецтв. Того ж року обійняв посаду директора Національного музею у Львові, на якій перебував до 2003 року.

У 2006 році працював над обстеженням мозаїк в Софії Київській спільно з поляком Вєславом Фабером. Того ж року працює над творчим проектом «Король Данило», у наступному, 2007 році працює над творчим проектом “Сім слів Христа на хресті”.

Разом із С. Кубівим та В. Турецьким у 2007 році засновує громадську організацію «Мистецький фонд ім. Короля Данила».

Учасник всесоюзних, республіканських та зарубіжних виставок. Створив цілий ряд робіт в техніці акварелі та темпери. Учасник багатьох творчих груп в Україні та за кордоном.

Ініціатор організації професійної реставраційної освіти у Львові (відкриття відділів реставрації в Львівському коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша та Львівській Національній академії мистецтв). Автор проекту “Реставрація іконостаса з церкви Воздвиження Чесного Хреста монастиря Скит Манявський” авторства Йова Кондзелевича (Богородчанський іконостас) — пам’ятки мистецтва національного значення.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів. Фото автора