У Львові сміття не вивезено зі 130 контейнерних майданчиків

logo


29 березня, 2017 – 21:51

Уже продовж десяти місяців (відтоді, як сталася масштабна пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі, відтак виникли проблеми із вивезенням та захороненням непотребу) управління   житлового господарства міської ради кожного дня звітує про кількість переповнених сміттєвих майданчиків. Станом на нині таких є сто тридцять, що становить 10,5% від їх загальної кількості (1237). Із шести районів Львова найбільш засміченим є Сихівський, де сміття не вивезено із 60-х майданчиків.  Щодо смітників, які перебувають  на балансі бюджетних установ, то станом на 29 березня не звільнено контейнери біля двадцяти восьми освітніх закладів і трьох лікарень.

Про удвічі меншу кількість неочищених майданчиків інформує департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, керівник якого, Назарій Романчук, озвучив число «62» .

Очевидно, варто наголосити на тому, що поквапитися із вивільненням міста, себто – львів’ян, зі сміттєвого полону повинні і міські, й обласні чиновники. Спонукати до цього, передовсім, має майже літня погода – сьогодні температура повітря у Львові сягала позначки плюс двадцять градусів. Чи, можливо, урядники забули про попередження епідеміологів та інфекціоністів, котрі неодноразово говорили про те, що, за умови тотального невивезення сміття, загроза кишкових інфекцій чатує на містян вже при  температурі плюс вісім градусів?..

Ймовірно, поліпшить ситуацію загальноміська толока, призначена на 1 квітня. Згідно з повідомленням міської ради, до участі у прибиранні зголосилися близько трьох тисяч осіб, які опоряджуватимуть лісопарки, парки, сквери, також порядкуватимуть на вулицях Львова й прибудинкових територіях, очищуватимуть береги водойм та, на чому особливо наголошують організатори толоки, ліквідовуватимуть несанкціоновані сміттєзвалища.

Львівські комунальні підприємства обіцяють забезпечити всіх учасників великого прибирання основним реманентом і транспортом для вивезення зібраного сміття. 

До слова: кілька днів тому допомогти Львову подолати «сміттєву ситуацію» вирішила ГО «Спілка учасників бойових дій та АТО «Українська військова організація» з міста Рівне, скерувавши до голови Асоціації міст України і громад Віталія Кличка, голів обласних рад західної України та обласних центрів, містечок, селищ міського типу західної України прохання-вимогу. «Вимагаємо від Вас терміново зібрати нараду міських голів та голів обласних рад Західної України у м. Львові та прийняти спільне рішення про прийом на договірних засадах на свої сміттєві полігони побутового сміття та його утилізацію з м. Львова до вирішення цього питання на державному рівні. Ми, воїни зі «Спілки учасників бойових дій та АТО «УВО» не є прихильниками міського голови м. Львова А. Садового і політичної партії «Самопоміч», але засмічувати побутовим сміттям ліси, узбіччя, поля по всій Україні ми не дамо!», – йдеться у зверненні.

У своєму зверненні члени спілки зазначили, що просять владу зібратися до 5 квітня. Якщо ж до цього часу не відбудеться спільної наради, учасники громадської організації чинитимуть відповідно до законодавства України та вимагатимуть від голів обласних та міських рад скликання позачергових сесій для оперативного вирішення львівського питання.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.