У Львові суд розглядатиме апеляцію ЛОДА проти зони історико-архітектурного заповідника міста

logo


dsc 066614 листопада о 13.00 в Апеляційному адміністративному суді Львівської області відбудеться судове засідання по справі реєстрації ДІАЗ, за апеляційної скаргою ЛОДА. Засідання відбудеться за адресою вул. Стецька, 13. Про це повідомила член Представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу Тетяна Могінська, яке виступило позивачем у справі захисту ДІАЗу у суді.

25 вересня Львівський окружний адміністративний суд частково задовольнив адміністративний позов до ЛОДА, визнав неправомірними дії  щодо заявлення Львівської ОДА засновником та органом управління ДІАЗ;  бездіяльність щодо неподання заяви та документів державному реєстратору про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо зміни органу управління ДІАЗ.

23319007 255513414976277 4171799309453830710 nТакож суд зобов’язав ЛОДА повторно розглянути звернення представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо засновника Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові у місячний строк з дня набрання постанови законної сили з урахуванням викладених в ній мотивів, а також, стягнув за рахунок бюджетних асигнувань з ЛОДА на користь об’єднання комітетів для євреїв колишнього СРСР та представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу 8268 гривень сплаченого судового збору.

«Ми переконані, що завдяки активній позиції громади Львова та законному рішенню суду, Державний історико-архітектурний заповідник у м. Львові, який є пам’яткою національного та Світового значення, – вдасться зберегти», – коментують таке рішення суду захисники ДІАЗу. 

Зазаначимо, станом на листопад 1997р. у Львові нараховувалось понад 2000 будівель, що перебували на державному обліку як пам’ятки історії та культури. На даний час, зареєстровано лише 20 пам’яток національного значення та 16 місцевого значення. Це яскраво ілюструє бездіяльність центральних і місцевих органів охорони культурної спадщини. 

У 2015 році Розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації «Про охорону пам’яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова», було ліквідовано Державний історико-архітектурний заповідник у м. Львові. Не погоджуючись з таким рішенням голови ЛОДА  Олега Синютки,  Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Державний історико-архітектурний заповідник, Представництво Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу, Об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу звернулись з позовом про визнання недійсним зазначеного розпорядження.