У поліклініці розповіли про правила виклику дільничних терапевтів

logo
39815_u_poliklinici_rozpovili_pro_pravila_vikli.jpeg


Лікарю, не роззувайтеся

Щоб не набратися нових вірусів, хворі воліють викликати сімейних лікарів додому, а не йти в поліклініку. Виклик приватного терапевта коштує немало, дві сотні гривень. Тому, звісно, більшість хворих викликає лікаря з найближчої поліклініки.

Та нерідко хворі скаржаться, що їхні виклики в реєстратурі ігнорують або що туди неможливо додзвонитися. Як діяти в такому випадку?

— Викликати лікаря, звісно, потрібно лише в разі погіршення стану здоров’я, а не для того, щоб пройти огляд, — розповідає Експресу Борис Магола, заступник головного лікаря комунальної міської поліклініки. — Тобто, якщо є підвищена температура тіла, кашель, нежить, закладеність носа, біль в горлі, погіршення апетиту, сонливість, запаморочення, слід зателефонувати на номер реєстратури поліклініки й коротко описати стан здоров’я. Навіть якщо пацієнт каже, що в нього не підвищена температура, але самопочуття погане, виклик фіксують і повідомляють сімейному лікарю, що він має навідатися до хворого.

— Чи пацієнтові можуть відмовити у виклику?

— Працівник реєстратури не має права не фіксувати виклик лікаря. Лише якщо таких викликів дуже багато — 15 — 20, у реєстратурі можуть запропонувати пацієнтові прийти в поліклініку на огляд. Якщо ж хворий відмовляється, то лікар зобов’язаний прийти на виклик.

— Як належить приготуватися до приходу лікаря?

— Зрозуміло, що пацієнт має подбати, щоб лікар зміг потрапити до помешкання. Зокрема, перевірити справність дзвінка або ж повідомити про необхідність стукати у двері — під час виклику чи в записці на дверях. Якщо у під’їзді є домофон, слід повідомити код реєстратору, щоб лікар не стояв і не чекав, доки хтось впустить його у під’їзд. Якщо у помешканні є собака, його треба зачинити в іншій кімнаті.

Також не треба пропонувати лікареві роззутися — він не повинен цього робити. Можете запропонувати бахіли, якщо лікар чомусь не взяв їх із собою. Підготуйте мило, використане не більше ніж на 75%, щоб лікар перед оглядом помив руки; чистий, сухий рушник до рук; подбайте про стілець для лікаря і місце для його сумки, достатнє освітлення в кімнаті тощо.

— У яких випадках потрібно викликати сімейного лікаря, а коли краще телефонувати на “швидку”?

— Виклики дільничного лікаря приймають до 14.00. Від 14.00 до 18.00 до пацієнтів іде черговий лікар. А вже після 18.00 до хворих може виїжджати лише “швидка”. Якщо стан хворого дуже поганий, то краще відразу телефонувати на “швидку”. Вона прибуде набагато швидше, ніж прийде сімейний лікар.

Богданна МАРТИНИК


Реклама

А поділитися?