У поліклініці розповіли про правила виклику дільничних терапевтів

logo


Лікарю, не роззувайтеся

Щоб не набратися нових вірусів, хворі воліють викликати сімейних лікарів додому, а не йти в поліклініку. Виклик приватного терапевта коштує немало, дві сотні гривень. Тому, звісно, більшість хворих викликає лікаря з найближчої поліклініки.

Та нерідко хворі скаржаться, що їхні виклики в реєстратурі ігнорують або що туди неможливо додзвонитися. Як діяти в такому випадку?

— Викликати лікаря, звісно, потрібно лише в разі погіршення стану здоров’я, а не для того, щоб пройти огляд, — розповідає Експресу Борис Магола, заступник головного лікаря комунальної міської поліклініки. — Тобто, якщо є підвищена температура тіла, кашель, нежить, закладеність носа, біль в горлі, погіршення апетиту, сонливість, запаморочення, слід зателефонувати на номер реєстратури поліклініки й коротко описати стан здоров’я. Навіть якщо пацієнт каже, що в нього не підвищена температура, але самопочуття погане, виклик фіксують і повідомляють сімейному лікарю, що він має навідатися до хворого.

— Чи пацієнтові можуть відмовити у виклику?

— Працівник реєстратури не має права не фіксувати виклик лікаря. Лише якщо таких викликів дуже багато — 15 — 20, у реєстратурі можуть запропонувати пацієнтові прийти в поліклініку на огляд. Якщо ж хворий відмовляється, то лікар зобов’язаний прийти на виклик.

— Як належить приготуватися до приходу лікаря?

— Зрозуміло, що пацієнт має подбати, щоб лікар зміг потрапити до помешкання. Зокрема, перевірити справність дзвінка або ж повідомити про необхідність стукати у двері — під час виклику чи в записці на дверях. Якщо у під’їзді є домофон, слід повідомити код реєстратору, щоб лікар не стояв і не чекав, доки хтось впустить його у під’їзд. Якщо у помешканні є собака, його треба зачинити в іншій кімнаті.

Також не треба пропонувати лікареві роззутися — він не повинен цього робити. Можете запропонувати бахіли, якщо лікар чомусь не взяв їх із собою. Підготуйте мило, використане не більше ніж на 75%, щоб лікар перед оглядом помив руки; чистий, сухий рушник до рук; подбайте про стілець для лікаря і місце для його сумки, достатнє освітлення в кімнаті тощо.

— У яких випадках потрібно викликати сімейного лікаря, а коли краще телефонувати на “швидку”?

— Виклики дільничного лікаря приймають до 14.00. Від 14.00 до 18.00 до пацієнтів іде черговий лікар. А вже після 18.00 до хворих може виїжджати лише “швидка”. Якщо стан хворого дуже поганий, то краще відразу телефонувати на “швидку”. Вона прибуде набагато швидше, ніж прийде сімейний лікар.

Богданна МАРТИНИК