Українець потрапив на операційний стіл із пухлиною, яка мігрувала

logo
128681_ukrajinec_potrapiv_na_operacijnij_stil_iz.jpeg


У львів”янина діагностували небезпечний дирофіляріоз. Відомо, що чоловік працював будівельниом у Польщі, де було чимало комарів. Перші симптоми цього захворювання розпочались на початку травня, тоді хворий помітив невеликий щільний пухлиноподібний утвір в ділянці волосистої частини голови діаметром 0,5 см. Протягом місяця утвір мігрував до правої брови.

Під час амбулаторно проведеного хірургічного втручання нематода  довжиною 10 сантиметрів була видалена з-під шкіри правої брови. 

Загалом медики кажуть, що дирофіляріоз супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму, мова в тому числі про головний мозок і очі. Назва захворювання перекладається з латинської як «зла нитка» і означає глистну інвазію, що передається через кров після укусу інфікованого від собаки комара.

Ще років 15 тому про таке захворювання в Україні ніхто не чув. Та останніми роками спостерігається стійка тенденція до росту захворюваності на дирофіляріоз. Це пов’язано зі збільшенням кількості бродячих тварин, погіршенням санітарних умов, відносним потеплінням клімату. У підвалах багатоквартирних будинків — постійна сирість, річки забруднені, а це ідеальне середовище для розмноження комарів, пише  portal.lviv.ua.


Реклама

А поділитися?