Викладач ЛНУ ім. Франка, який боровся з плагіатом і корупцією, не пройшов конкурс на посаду

logo
102443_vikladach_lnu_im_franka_jakij_borovsja_z_.jpeg


У Львівському національному університеті імені Івана Франка звільнили викладача філологічного факультету, який раніше боровся з плагіатом і корупцією у цьому виші.фото: lnu.mow.fm

фото: lnu.mow.fm

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила Світлана Одинець, антропологиня, наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України. «Неймовірний скандал в ЛНУ ім. Франка: з викладацької позиції звільнено Богдана Пастуха, відомого у Львові літературознавця, фахового викладача і члена ініціативної групи, яка виникла після Майдану 2013-2014 для боротьби з плагіатом і корупцією в університеті».

Сам Богдан Пастух, доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, відреагував на ситуацію дописом на Facebook, де припустив, що звільнення є наслідком його діяльності.

«Отож, був оголошений конкурс на посаду, на два місця подало двоє людей, а потім, за тиждень до голосування виявилося, що претендентів троє. Голосування на кафедрі я виграв, лиш у черговий раз здивувався людській природі, коли колега, з якою мав товариські стосунки в коридорі сказала: ‟Богдане, я не маю вибору”. Тоді я зрозумів, який буде фінал на факультетській раді. Я відстоював академічні права і свободи, які є тим, без чого університет існувати не може. Отож, те, що ми називаємо університетом, насправді ним не являється. Контрольована у той чи той спосіб більшість ніколи не дасть простору для вільного обміну думками. Уявляю тепер переляк тих, хто бодай якось співчував тому, що я роблю. Я не знаю, чим це різниться від 70-х років. Тільки лиш тим, що університет деградує з більшою швидкістю», – написав Богдан Пастух.

У прес-центрі університету для Tvoemisto.tv підтвердили, що викладач Богдан Пастух не пройшов конкурс на посаду викладача. Детальніші офіційні роз’яснення представники вишу пообіцяли надати згодом.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...