Зворушлива зустріч: Ахтем Чийгоз нарешті відшукав автора листа, що його підтримав у в’язниці (Відео)

logo


Ахтем Чийгоз та Богдан Фенечок
Ахтем Чийгоз та Богдан Фенечок

5 канал

Львів

19.03.2018 21:45

Виявилося, що послання без зворотньої адреси написав звичайний львівський школяр

Колишній політв’язень Кремля Ахтем Чийгоз зустрівся зі львівським школярем, лист якого потрапив до бранця, коли той був у в’язниці. Автор послання – 10-класник Богдан Фенечок. Зворушливу зустріч нових друзів бачили журналісти “5 каналу”.

“Те, що мені написав Богдан, і на початку листа написав “мій друг”… Це було просто невимовне відчуття. І коли написав, що вибачається за помилки на російській мові”, – ці рядки з листа львівського школяра Богдана підтримали Ахтема Чийгоза у найважчі хвилини, за ґратами у в’язниці окупованого Криму.

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу затримали у січні 2015 року за його проукраїнську позицію. В’язень вирішив розшукати автора листа, тільки-но вийшов на волю. Оскільки на конверті не було зворотної адреси, Ахтем Чийгоз попросив допомоги у друзів та розмістив відповідне прохання на сторінках соцмереж. На повідомлення натрапила однокласниця Богдана.

За темою

“Я так подивилася на тій слова, які він написав у листі. А він нам розповідав, як він писав цей лист… І я думаю, що це мабуть наш Богдан. Написала Боді і він написав, що так, це його”, – згадує однокласниця хлопця Любов Швець.

Школяр Богдан Фенечок написав листа на підтримку Чийгоза у вересні 2016-го, коли він навчався у 9 класі: “Я не знав нічого про цю людину, але я бачив, що відбувається на сході. Просто хотілося, щоб він комусь потрапив… Я не вірив, що мій лист взагалі до когось потрапить. Хотів його просто підтримати. Щоб він знав, що його чекають, що він повернеться живим… Я хвилююся, але дуже хотілось би йому подивитися в очі”.

І ось вона – довгоочікувана зустріч нових друзів. Ахтем Чийгоз зізнається – цієї зустрічі чекав останні кілька місяців: “Якщо діти пишуть тобі і знають, що ти сидиш в тюрмі і борешся. Ти розумієш, що уся твоя боротьба не даремна. Значить, в нас у всіх буде прекрасне майбутнє в цій країні. Я цей лист потім давав сусідам по камері читати, і вони там вражалися, що це діти пишуть”.

Писати листи військовослужбовцям, які воюють на сході, та політв’язням – уже добра традиція у школі, де навчається Богдан.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 Канал”

Відео за темою

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО