Ще два тижні тому він був прикутий до ліжка: у Львові 39-річний військовий заново вчиться ходити після поранення

logo


Ще два тижні тому він був прикутий до ліжка: у Львові 39-річний військовий заново вчиться ходити після поранення

У Львові 39-річний військовий заново вчиться ходити після поранення. Як розповіли у Львівській міській раді,
ворожий боєприпас пошкодив третину черепа та праву півкулю мозку Захисника.

Олександру Довгалюку – 39 років. До повномасштабного вторгнення працював фотографом. Щойно почалася велика війна, чоловік вивіз дружину з дітьми за кордон, а сам повернувся до України та поповнив лави 36-го окремого стрілецького батальйону. Важку травму голови отримав три місяці тому на Харківщині – росіяни скинули авіаційну бомбу.

Олександра з важким пораненням голови виходжували у двох шпиталях. Після
загоєння рани, на потилиці лишилася чимала вм’ятина. Права півкуля мозку – пошкоджена, тому лівий бік тіла був некерований. В такому стані його скерували на відновлення до Національного реабілітаційного центру UNBROKEN, аби спеціалісти поставили бійця на ноги.

«Максимум, що я міг – це перекручуватися на ліжку і рукою піднімати ногу, яка одразу падала. Я не хочу, щоб моя дружина возила мене на кріслі колісному, як було донедавна. Я хочу за руку гуляти з нею по
Львову. Ось що мене мотивує», – розповідає Олександр про свій стан одразу після поступлення.

2-311

3-241

Зараз, після двох тижнів щоденних наполегливих занять з фізичними терапевтами, він уже ходить. Наразі ще не так впевнено, як йому хотілося б, але щодня все краще. Реабілітацію Олександра ускладнює неврологічний дефіцит, який розвинувся внаслідок травми головного мозку – це однобічне порушення сприйняття простору, або неглект. Нині, за словами фізичних терапевтів, це дуже
поширене ускладнення серед поранених військових, коли зоровий нерв та око хоч і працюють, однак через пошкодження мозку некоректно відображають побачену картинку.

«Я з сином грав у шашки. Бачу, що шашка стоїть на дошці, я хочу її взяти, а не можу, бо її там насправді немає. Вона є, але трохи в іншому місці, ніж на тій картинці, що її показує мені мій мозок», – пояснює Олександр.

4-166

6-124

Саме це значно ускладнює
реабілітаційний процес.

«Наша основна мета –  відновити стереотип ходьби пацієнта, навчити його ходити сходами. Бо через неглект він їх не бачить правильно і оступається. Тож в пацієнта вже є страх ходьби, і ми мусимо це виправити», – пояснює фізичний терапевт центру UNBROKEN Андрій Новосад.

Реабілітація Олександра, ймовірно, буде тривалою. Також на нього ще чекає операція: дефект кісток черепа треба буде закрити
титановою пластиною.

Олександр – оптиміст, під час занять в реабілітаційній залі посмішка не сходить з його обличчя. Він вірить, що остаточно відновиться і прогуляється з дружиною містом. А ще – підніметься на Говерлу.