Андрій Садовий обговорив підтримку науки з юною львівською винахідницею Соломією Леньо

logo
199165_andrij_sadovij_obgovoriv_pidtrimku_nauki_.jpeg


У четвер, 12 липня, мер Львова Андрій Садовий зустрівся із 16-річною винахідницею Соломією Леньо, авторкою програми штучного інтелекту для швидкої діагностики серцевих захворювань.

У травні цього року Соломія Леньо здобула дві нагороди на міжнародному конкурсі для підлітків-винахідників Intel ISEF, який проходив у США. Окрім відзнаки Української малої академії наук, винахідниця отримала нагороду короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba’s. Королівський фонд запропонував львів’янці можливість навчатися в будь-якому університету світу.

Попри це Соломія Леньо після закінчення львівського НВК «Школа І ступеня – гімназія» вирішила вступати на факультет комп’ютерних наук УКУ. Серед найближчих планів винахідниці створення мобільного додатку для роботи кардіологів у складних умовах.

Відтак мер Львова запропонував талановитій випускниці допомогу на час здобуття вищої освіти та підтримку її наукових проектів. Цього року Андрій Садовий та Соломія Леньо вже зустрічася під час «Інноваційної весни» наприкінці травня. Тоді вони позмагалися в перегонах на робомашинах.

Мер Львова запропонував винахідниці підтримку її наукових проектів (усі фото ЛМР)

Ще одна винахідниця, львівська пластунка Софія Петришин, перемогла зі своїм винаходом у всеукраїнському конкурсі Intel Techno Ukraine. Тепер дівчина готується до презентації свого проекту в Нью-Йорку.

Пристрій, що перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля, допомагатиме людям із порушенням зору користуватися технікою. Львівська мерія допомагала Софії готуватися до конкурсу.

Нагадаємо, що 12 липня під час сесії ЛМР депутати розглядатимуть питання про додаткову закупівлю мультибордів у всі школи міста.

Наразі ЛМР уже придбала для шкіл 107 мультибордів на суму 14,6 млн грн, а також обладнання для для 26 кабінетів фізики на 3,8 млн грн і 9 лабораторій на 2, 6 млн грн, три навчальні класи облаштували лінгафонними кабінетами на 580 тис. грн, закупили 3D-принтери для 38 навчальних закладів на суму 897 тис. грн.


А поділитися?Вам має сподобатись...