“Боротьба триває”: у Львові білоруси влаштували акцію до річниці від початку протестів

logo


На площі Ринок у Львові білоруси провели акцію. Її приурочили до річниці від початку масових протестів проти фальсифікації президентських виборів у Білорусі. До події долучилось близько 30 людей. Учасники акції розповіли Суспільному про протести, переслідування та боротьбу з режимом Лукашенка.

Акція біля Ратуші стартувала близько 12:00. До неї доєднались мешканці Білорусі, які через переслідування були вимушені виїхати з країни. Зокрема, на площу Ринок прийшла біженка із Мінська — Аліна. Під час однієї із акцій в Білорусі її затримали й ув’язнили. Згодом дівчина виїхала з країни. Своє прізвище з міркувань безпеки вона назвати відмовилась.

“Я ходила на велику кількість акцій, там було дуже багато людей. Зазвичай їх влаштовували на вихідні. Коли затримали Марію Колесникову – ми теж вийшли на вулицю. Тоді нас затримали люди в формі. Минув рік після виборів. Це важко, але ми продовжуємо боротися”, — каже білоруска.

Учасники акції протестуСуспільне Львів

Учасники акції протесту

Катерина Александрова у рідній країні поза законом. Вона теж брала учать в акціях протесту проти фальсифікації виборів.

“Я виходила із перших днів протестів, адже не могла миритися із фальсифікацією виборів та з тим насиллям, яке почалося після цього. Я виходила кожного дня. Потім протести були щонеділі. З часом насилля силовиків ставало дедалі жорсткішим і ми були вимушені йти із вулиць, бо били, катували білорусів. Протести почали переходити у партизанські дії. Мені довелося поїхати через погрози”, — каже Катерина Александрова.

Білоруси розгорнули біло-червоно-білий прапорСуспільне Львів

Білоруси розгорнули біло-червоно-білий прапор

Учасники акції розгорнули плакати та скандували гасла “Свободу білоруським політв’язням”, “Разом і назавжди” і “Живе Білорусь”. Вони наголошують — боротьба із злочинним режимом триває.

“Уже рік в Білорусі відбувається протистояння мирних громадян із воєнною хунтою, яка захопила владу в Білорусі. За цей час у Білорусі десятки вбитих та тисячі політв’язнів, через репресії пройшли більше 40 тисяч, сотні тисяч людей змушені покинути свою країну через політичні переслідування. Але боротьба триває. Скоро ми всі повернемося у вільну, демократичну, незалежну Білорусь”, — каже координатор Білоруського кризового центру в Львові Олексій Францкевич.

Плакати учасників акціїСуспільне Львів

Плакати учасників акції

Під час акції білоруси розгорнули біло-червоно-білий прапор та заспівали “Погоню” — пісню, яка стала одним із символів протестів у Білорусі. Подія тривала майже годину.

"Боротьба триває": у Львові білоруси влаштували акцію до річниці протестівСуспільне Львів

“Боротьба триває”: у Львові білоруси влаштували акцію до річниці протестів

Що відомо9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.Керівники низки країн Європи не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону