Будівництво конгрес-центру біля «Арени Львів» коштуватиме приблизно ₴810 млн

logo


Біля «Арени Львів» на площі понад 8 га побудують сучасний багатофункціональний комплекс для проведення конференцій, виставок та інших заходів. Зараз міжнародна компанія «Jones Lang LaSalle» розробляє техніко-економічне обґрунтування та бізнес-план проекту. За попередніми даними, загальна вартість будівництва центру площею 20 тис. м2 становитиме приблизно – 810 млн грн.

«У Львові є необхідність будівництва багатофункціонального центру. З початку року ми відвідали три великі виставки у Словенії, Польщі та Литві. Організатори конференцій підходили та цікавились Львовом. Питали, що та де у нас можна проводити? Ми запрошуємо їх до Львова, щоб показати наші локації, але часто все може зупинитись на тому, що конференція буде розрахована на дві тисячі людей. На жаль, тоді ми відхиляємо такі пропозиції, бо у нас немає де проводити такі заходи», – розповіла директорка ЛКП «Агенція з підготовки подій» Ліна Остапчук.

За словами менеджерки проекту компанії «JLL» Любові Цапенкової, експерти компанії «Jones Lang LaSalle» проаналізували ринок та дійшли висновку, що такий проект матиме попит, оскільки не лише у Львові, а й в Україні немає професійних майданчиків, де б можна було проводити масштабні заходи.

«Попит на такий комплекс є, при цьому є абсолютна відсутність професійної пропозиції не лише на ринку Львова, а й усіх українських міст. Фактично відсутній майданчик, який міг би прийняти заходи на національному та міжнародному рівні. Попередня концепція включає будівництво великої зали на 2 – 2,5 тис. людей, яка могла б приймати різні заходи: від концертів до кінних чемпіонатів», – розповідає Любов Цапенкова.

Земельна ділянка, де хочуть збудувати конгрес-центр

За її словами, площа комплексу становитиме приблизно 20 тис. м2, де 7 тис. м2 будуть виділення для проведення заходів з невеликою кількістю учасників: переговорів, зустрічей та конференцій. У іншій частині центру можна проводити великі виставки, презентації чи концерти.

«У нас є попереднє розуміння, що будівництво таких комплексів коштує від 1,5 тис. доларів за 1 м2. Додатково треба рахувати вартість технічного забезпечення. Зокрема, це і акустичні та звукові системи. Їхня вартість становить додатково приблизно 30% від загальної вартості будівництва. Це дуже приблизні цифри, бо наразі ми не маємо контуру будівлі та розуміння щодо зовнішніх мереж і всієї інфраструктури об’єкту. Це цифра з європейського ринку, яка можливо буде трохи коригуватися у меншу сторону, бо рівень цін на будівництво в Україні є меншим», – додала Цапенкова.

Відповідно приблизна вартість будівництва центру площею 20 тис. м2 становить 30 млн доларів, тобто 810 млн грн (згідно з даними НБУ зараз 1 долар вартує 27 грн). За словами заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, протягом двох місяців компанія «Jones Lang LaSalle» працюватиме над концепцією функціонального призначення та бізнес-планом комплексу, після чого місто оголосить міжнародний архітектурний конкурс.

«Ми почали працювати над посадкою цієї концепції на ділянку, цей набір функцій стане в основу проведення архітектурного конкурсу. Коли у нас будуть зрозумілі обсяги будівництва, ми зможемо сформувати бізнес-план, який покаже життєздатність цього комплексу з фінансової точки зору, а також дасть підґрунтя, щоб розмовляти кредитними установами або інвесторами», – додала Любов Цапенкова.