Центри вакцинації у Львові: в Україні стартувала п’ята хвиля щеплень для всіх охочих (відео)

logo


image

На Львівщині на вихідних працюватимуть 18 центрів вакцинації та 171 пункт щеплення. Окрім того, сформовано понад 50 мобільних бригад.

Нова вакцина уже у Львові, щепитися тепер можна й без попередньої реєстрації, а центри вакцинації працюватимуть і в будні. Відтак, сьогодні до Центру Довженка на Сихові прийшло чимало охочих отримати першу дозу нещодавно завезеного препарату Moderna. Серед них і Богдан. Чоловік каже: те, що буде вакцинуватися, вирішив давно, однак чекав на конкретну вакцину.

Я очікував суто на або Moderna, або Pfizer. І через те, що ця вакцина більш протестована на людях, більше людей вакцинувалися нею, має більшу ефективність і більше провірена такими державами, як США та Ізраїль, – розповів львів’янин Богдан.

Ревакцинацію чоловікові потрібно зробити уже за 28 днів.

 Почуваюсь добре, все чудово, чекаю на другу дозу, – додав Богдан.

Вакцина Moderna, згідно з дослідженням, одна із найефективніших – понад 94%. Більше ніж 64 тисячі доз цього тижня  прибуло на Львівщину. Фахівці кажуть: повинно вистачити й на ревакцинацію перших охочих.

Вона приходить заморожена, її розморожують, вона може до 30 днів розморожена бути, флакончик відкритий 6 годин. Власне з одного флакончика скільки доз? 15, – повідомила медсестра кабінету щеплень Андріана Луців.

Звичайно людина в якої температура 38, вона не прийде.  І вона не буде стояти в черзі, щоб вакцинуватися. Ну і вагітна жінка сама звичайно розуміє, що все ж таки, – наголосила лікарка-терапевт Тетяна Батан. 

У центрі вакцинації кажуть: охочих справді чимало. Тут був справжній ажіотаж. Тож час імунізації продовжили. До слова, цими вихідними вакциною Moderna можна буде щепитись у Довженко центрі, ТРЦ “Форум” та на “Арені Львів”. А з понеділка “вакцинація буде проводитися щодня з 15.00 до 18.30, для зручності людей, які працюють. І також запис на вакцинацію в системі Хелсі розпочинається вже сьогодні”, – повідомила в.о. начальниці управління охорони здоров’я Львівської міськради Марта Матюшко.

При цьому попередня реєстрація тепер не обов’язкова, нагадують чиновники, адже почали практикувати “живі черги”. 

Всі бажаючі, які хочуть вакцинуватись, маю можливість пройти до найближчого центру вакцинації, до пункту вакцинації. Якщо це йде мова про організовані колективи, це безпосередньо звернутися з проханням про організацію вакцинального процесу шляхом виїзду мобільної бригади, – заявив директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис.

Обрати мешканці області можуть і вакцину. Для цього потрібно дізнатися, в якому саме центрі вакцинації щеплять тим чи іншим препаратом. Якщо ж ви записуєтесь через сімейного лікаря, то просто необхідно уточнити, якою вакциною щепитимуть у конкретному пункті.