Цього року на зайців можна буде полювати тільки чотири дні

logo


Уже з 1 травня на звірів розпочнеться сезон індивідуального полювання. А от на зайців цього року можна буде полювати близько місяця і лише — у неділю.

“Цьогорічні строки сезонів полювання істотно не відрізняються від попередніх, — розповідає газеті Експрес Василь Бурмас, начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства. — Тож індивідуальне полювання на самців козулі розпочинається 1 травня й триватиме до 31 грудня. На самців кабанів, оленів благородних та їхній молодняк можна буде полювати з 1 серпня до 31 січня 2018 року включно. На самиць кабанів, козуль та оленів благородних — від 1 вересня до 31 грудня цього року”.

Полювання на пернатих — гусок, качок лисок, сивкових (куликів), буде відкрито о 18.00 12 серпня й триватиме до 31 грудня. На голубів (крім голуба-синяка) дозволено полювати від 5 серпня до 31 грудня. На фазанів — від 1 жовтня й до 31 грудня. А на перепелів — від 5 серпня до 26 листопада включно. Хутрових звірів: білку, бобра, куниць лісову та кам’яну, тхора лісового, єнотоподібну собаку, лисицю й вовка — можна добувати від 1 жовтня до 28 лютого 2018 року. Борсука — з 1 жовтня по 26 листопада.

“Сезон полювання на зайця-русака триватиме від 26 листопада до 31 грудня, — каже Василь Бурмас. — Добувати цих хутрових дозволено тільки в польових угіддях у недільні дні. Норма добування — один заєць за один день полювання. А от денна норма добування лисиці, вовка та єнотоподібного собаки — необмежена”.

Мисливці можуть влаштовувати колективне та облавне полювання на козулю від 28 жовтня й до 31 грудня. На кабанів, оленів благородних та їхній молодняк — теж у цей період. Проте деякі господарствам, які мають значний ліміт полювання, можуть продовжити сезон до 31 січня 2018 року включно.

“Мінагрополітики готує наказ, який може змінити норми відстрілу, — каже співрозмовник. — Ці норми, які були дотепер, незмінні вже 30 років. Проте в посушливі роки, коли була висока ймовірність пожеж, норми добування таки скорочували”.