Доля Грибовицького сміттєзвалища: на полігоні тривають роботи з рекультивації (відео)

logo


image

Підрядник виконав близько 40% робіт. Повністю завершити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища планують у 2025 році.

У Львові триває комплексна рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. Наразі полігон радше нагадує будівельний майданчик. Тут триває монтаж інженерних мереж.

Це є відвід фільтрату, відвід води, поверхневий газ, а також вертикальне газовідведення, а також технічна гідроізоляція тіла полігону, це є дренажний композит для формування витоків поверхневого газу, гідроізоляція і захисний шар, геотекстиль, – повідомив консультант з технічних питань Володимир Рудевич.

Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища складається з технічного та біологічного етапів. Перший триває від осені минулого року. Він передбачає осушення озер фільтратів. Наразі з п’яти існуючих водойм тут зневоднили дві. Також станом на сьогодні підрядник вкрив 15% тіла звалища трьома шарами: дренажним, ізоляційним та шаром геотекстилю. Це дозволить  захистити довкілля від виділення небезпечних газів.

Ми перейшли до найважливішого етапу: прокладання ізоляційних шарів. У смітті було дуже багато небезпечного газу, ми будемо його відводити. Також було багато шкідливої води, тому ми встановили трубопроводи, які її відводитимуть, – наголосив представник компанії-підрядника Вейсел Кіліч.

Також підрядник завершує роботи із перепрофілювання і виположення куполу полігону.

Саме тіло полігону має бути відрізане від природи, для того щоби купол правильно стабілізувався і полігон був безпечним, це європейським досвід, це світовий досвід, тобто ми робимо ті речі для того, щоб привести дану територію до цього, щоб пізніше сюди прийшли люди, – зазначив директор ЛКП “Зелене місто” Тарас Калужний.

Технічний етап рекультивації звалища планують завершити рівно за рік. Після нього одразу стартує другий біологічний етап рекультивації, який передбачає вкриття полігону шаром родючого ґрунту, посів багаторічних трав та висадку дерев.

Тут має бути трава, кущі, дерева, а що між ними це вже ми спільно повинні прийняти рішення, тому що різні були варіанти починаючи від гольф поля закінчуючи великим парком, зоною відпочинку, лавочки, я думаю ми з громадою будемо приймати кінцеве рішення, – заявив міський голова Львова Андрій Садовий. 

Загалом підрядник виконав близько 40% робіт. Повністю завершити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища планують у 2025 році. Вартість усіх робіт – понад 17 мільйонів євро.