Донарахування в платіжках: ще чотири облгази Фірташа оштрафували на 3,4 мільйона

logo


Своїм рішенням НКРЕКП зобов’язала «Запоріжгаз», «Чернівцігаз», «Львівгаз» і «Чернігівгаз» зробити перерахунок додаткових нарахувань споживачам.

Ще чотири облгази Фірташа оштрафували на 3,4 мільйона / фото УНІАН

Ще чотири облгази Фірташа оштрафували на 3,4 мільйона / фото УНІАН

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) за результатами проведених перевірок наклала штраф за невиконання рішення регулятора про заборону донарахувань у платіжках за газ на ще чотирьох операторів газорозподільчих мереж (ГРМ) на загальну суму 3,4 млн грн.

Читайте також«Нафтогаз» істотно знижує ціни на газ для промисловості

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні сьогодні.

Рішення торкнулося компаній «Запоріжгаз», «Чернівцігаз», «Львівгаз» і «Чернігівгаз», які належать бізнесмену Дмитру Фірташу, при цьому штрафні санкції для кожного оператора ГРС становили 850 тис. грн, що є максимальною сумою фінансового покарання в даному випадку.

Регулятор наклав штраф за порушення ліцензійних умов та невиконання рішень НКРЕКП про заборону донарахувань, а також зобов’язав провести перерахунки щодо тих конкретних споживачів, стосовно яких проводилась перевірка, до 18 квітня 2019 року.

Крім того, Нацкомісія своїм рішенням зобов’язала зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, щодо всіх споживачів, стосовно яких здійснювались такі донарахування.

Згідно з рішенням, регулятор подасть звернення до Антимонопольного комітету України для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем зазначеними компаніями.

Як повідомляв УНІАН, у результаті проведених перевірок НКРЕКП оштрафувала за невиконання рішення регулятора про заборону донарахувань у платіжках за газ уже на сім операторів газорозподільчих мереж на загальну суму майже 6 млн грн.

У березні НКРЕКП почала перевірки восьми операторів газорозподільчих систем в Україні за фактом виставлення ними завищених сум у платіжках за газ для населення наприкінці минулого року.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, в лютому цього року отримала дозвіл від Державної регуляторної служби України на проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільчих систем на предмет донарахування в платіжках споживачів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter